Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı üretim lavanta trakya

Bu haber kez okundu.

Elbistan'da köyler için 1 milyon 360 bin lira harcanacak
Elbistan Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğü, 2013 bütçe yatırım teklifi taslak çalışmasını tamamladı. Taslağa göre; Elbistan’a bağlı köylerde hayata geçirilecek yol, kanalizasyon ve sulama tesisleri projeleri için 1 milyon 360 bin TL’lik bir kaynak kullanılması planlanıyor. Kaymakam Metin Maytalman'a sunulan taslak çalışması, İl Özel İdaresi'nde yapılacak görüşmelerden sonra netleşerek uygulamaya geçecek.

2013 yılı bütçe yatırım teklifinde ana harcama kalemi olarak yol yapım çalışması belirlendi. 1 milyon 90 bin lira bütçe ayrılması planlanan teklif taslağında genel bakımların haricinde 13 kilometrelik köy yolunun birinci kat asfaltlaması da yapılacak. Teklifin bir diğer kaleminde ise tarımsal sulama tesisleri projeleri yer alıyor. 1 kasaba, 1 köy ve 1 de mezranın tarımsal sulama tesisleri için 2013 yılında 265 bin lira ayrıldı. Kanalizasyon çalışmaları süren bazı köylerin şebeke hattı-foseptik-doğal arıtması için de 5 bin lira teklifle birlikte 2013 yılında toplam 10 proje hayata geçecek. 2012 yılında ise köylerde ki projelerin tamamlanması için yaklaşık 1 milyon 500 bin lira kaynak aktarımı yapılmıştı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı