Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları kredi borçları

Bu haber kez okundu.

Elbistanlı 400 çiftçi, kuraklık affına müracaat etti
Elbistan'da 400 çiftçi, borç yapılandırmasından yararlanmak için Elbistan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvurdu. Kuraklık affı olarak bilinen çeşitli afetlerden zarar gören çiftçilerin borçlarının bir yıl süreyle ertelenmesi için hazırlanan çalışma kapsamında etkilenen çiftçilerin müracaatları kabul ediliyor.

Kuraklıktan etkilenen çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçlarını 1 yıl süreyle erteletmesine imkan tanıyan kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yaklaşık 400 Elbistanlı çiftçi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvurdu. Daha önce 61 ili kapsayan ancak alınan kararla ülkenin tamamına uygulanan kararla kuraklıktan en az yüzde 30 oranında zarar gören Elbistan çiftçisinin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 1 yıl süreyle ertelenmiş oldu. Başvuru sayısının 28 Eylül’e kadar artması bekleniyor.

Hükümetin aldığı karar çerçevesinde, borç ertelemesinden 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren ekilişleri ve ürünleri, en az yüzde 30 oranında zarar gören ve bu durumları İl veya İlçe Hasar Tespit Komisyonlarınca belirlenenler yararlanacak. Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullandırılan ve kararın yayım tarihi itibarıyla vadesi, taksit vadesi ve hesap devresi henüz gelmemiş olmakla birlikte vadesi 1 yıl içinde dolacak olan veya vadesinden itibaren 90 günlük süre içinde olan tarımsal kredi borçları, vadesinde/taksit vadesinde/hesap devresinde ilgili mevzuatına göre faiz tahakkuk edilmek suretiyle 1 yıl süre ile ertelenecek.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı