Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

Elma üreticisi rekolteden ve fiyattan memnun
Isparta’nın Senirkent ve Uluborlu ilçelerindeki elma üreticileri rekolte ve fiyattan memnun. Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, "Bu yıl elmamız geçen yıla oranla daha çok ve kaliteli, ancak ilk baharda yağan yağmurlar nedeniyle biraz kara leke hastalığı mevcut." dedi.
Senirkent İlçe Gıda, Tarımcılık ve Hayvancılık Müdürü Hikmet Arslan da, "Geçen yıl elma rekoltemiz 44 bin 400 tondu. Bu yıl bundan fazlasını bekliyoruz. Bunun yaklaşık yüzde 10 ila 15 arasında hurda çıkabilir. Hurda elmaların alımı 15 kuruştan başladı. Bugün 30 kuruştan alınıyor. Sağlam elmalarda cins ve kalitesine göre 50 Kuruş ila 90 kuruştan alıcı buluyor. Bu yıl elma üreticimizin yüzü gülüyor." dedi.
Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal da, "Benin bahçem var. Bu yıl elma, beklentimin üzerinde çıktı. Durumdan memnunum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,