Öne Çıkanlar lavanta yetiştiricilliği kefir ayçiçeği interfresh fuar lavanta

Bu haber kez okundu.

Enginyurt: Fındık, 7 TL olana kadar mücadelemizi yapacağız
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Ünye’ye yaptığı ziyaretinde fındık fiyatının bu sene 3 bin 800 TL gibi çok düşük bir fiyatta olmasını eleştirdi. Enginyurt, “Fındığın günümüzdeki asıl fiyatı olan 7 TL’yi bulana kadar bütün gücümüzü kullanacağız.” dedi.

        MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Ünye Ziraat Odası ziyaretinde yaptığı açıklamada, fındığın, maliyetinden düşük fiyata satıldığını belirterek, hükümete de yüklendi. Enginyurt, “Konuşurken bugünkü hükümet yetkilileri, içişleri bakanı ya da AKP Ordu milletvekilleri, dünyanın yüzde 70’ini Ordu ile Giresun fındığı karşılıyor diyor. Tamam doğru, dünyanın fındık ihtiyacının yüzde 70’ini Ordu-Giresun karşılıyor da hani bunun emeği. Üretici günümüzde zavallı bir haldedir. Maliyetinin altında fındık fiyatı açıklandı. AKP Ordu Milletvekili Sayın Fatih Han Ünal ne konuştuğunu bilmiyor. Bir basın açıklamasında hem fındığın hükümetle alakası yok diyor, aynı açıklamanın ortasında hem de TMO’yu biz kurduk diyor. Şu çelişkiye bakın. Biz vatandaşın yanında olacağız. Fındık asıl fiyatını bulana kadar mücadele vereceğiz. Artık Hükümet TMO’ya para aktarır da üreticiden öyle mi alır, yoksa karaborsayı ortadan mı kaldırır, ne yapar bilemeyiz. Biz vatandaşın yanında olup gereğini yapacağız. Ziraat odalarına ziyaretler düzenliyor onlar ile fikir alışverişinde bulunup ortak bir noktada birleşmeye gidiyoruz. En kötü ihtimalde meydanlarda mitingler yapıp mağdur olan vatandaşlara sesimizi duyurmaya çalışacağı.” diye konuştu.

        


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı