Öne Çıkanlar mikado kayısı fakıbaba tarım eğitim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Esnaf odalarından akaryakıt zammına tepki
Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kâzım Barışık, akaryakıta yapılan zamların çok yüksek olduğunu belirterek, bu durumun taşımacılık sektöründe çalışanları kötü yönde etkileyeceğini söyledi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Barışık, dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmasına rağmen yeniden zam yapılmasının taşımacılık sektörünü vuracağını kaydetti. Akaryakıta gelen zammı çok fazla bulduklarını ifade eden Barışık, zammın aynı zamanda tüm gıda maddelerine, sağlığa, eğitime, ulaşıma, tarıma, hayvancılığa, taşımacılığa taksiciye hem direk ve hem de dolaylı olarak yansıyacağını hatırlattı.

Zamlardan en fazla zarar görecek kesim ise ulaşım ve taşıma işi yapan taksici, otobüsçü, kamyoncu, minibüsçü, servisçi ve kamyonetçi esnafının olacağına işaret eden Barışık açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Zamla birlikte araçların bakım ve onarımları ile yedek parçaya gelecek zamlar bu kesimde çalışan milyonlarca insanlarımızı daha da zor yaşam koşulları altına sokacaktır. Akaryakıta yapılan zam her zaman olduğu gibi doğal olarak zincirleme tüm tüketim mallarına yansıyacak. Hükümetten talebimiz eğer halkın yararına bir şey yapmak istiyorlarsa, uçaklara, armatörlere, balıkçılara verildiği gibi toplu taşıma yapan sektöre de aynı şekilde ucuz akaryakıt verilmelidir. Bu yapıldığı takdirde halkımız biraz olsun rahat nefes almış olacak ve zamların etkisini çok fazla hissetmeyecektir. Taşımacılık sektörünün ayakta kalabilmesi için ÖTV’siz indirimli akaryakıt verilmesini istiyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı