Öne Çıkanlar gmh çiftçi saksıda limon yetiştiriciliği e-fidancim mustafa kemal atatürk

Bu haber kez okundu.

“Et ve sütün KDV’si de yüzde 1’e indirilsin”
Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Sinan Sağlam, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun pirincin KDV’sini yüzde 8’den yüzde1’e indirileceğini açıklaması üzerine, aynı indirimin perakende satışlarda et ve süt içinde yapılmasını istedi.

Başbakan Davutoğlu’nun Tekirdağ’da, pirinçte uygulanan KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirileceği açıklamasının üreticileri sevindirdiğini belirten Sağlam, “Aynı müjdeyi et ve süt içinde bekliyoruz.” dedi. Etin toptan satış fiyatındaki KDV’nin yüzde 1 olduğunu, perakende de yüzde 8 KDV uygulandığını söyleyen Sağlam, şunları dile getirdi: “Bazı işlenmiş et mamullerinde ise KDV oranı yüzde 18’dir. Sütün KDV’si de yüzde 8’dir. Yıllardır gıda ürünlerinden KDV alınmaması, hiç olmazsa yüzde 1 olması gerektiğini savunuyoruz. Bu yapılırsa, Türkiye’de gıda fiyatları ucuzlar. Böylece üreticilerimiz rahatlar, tüketiciler de temel gıda ürünlerini daha ucuza almış olurlar.”

Yem fiyatlarının da yüksek olduğuna dikkat çeken Sağlam, “Hayvancılık sektörünün rahat bir nefes alması için yemdeki KDV’nin yüzde 1’e çekilmesi üretimde doping etkisi yapacaktır. Süt ve et üretiminin artması için, meralarla ilgili düzenleme yapılması ve üretici birliklerinin teşvik edilmesi gerekiyor.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,