Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

European Tobacco: Sigara Kaçakçılığı İddiaları ile Hiçbir İlgimiz Yok
ANKARA (ANKA) - European Tobacco Sigara A.Ş., bazı yayın organlarında ve internet sitelerinde yapılan haberlerde yer alan sigara kaçakçılığı iddiası ile şirketin doğrudan ya da dolaylı hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

European Tobacco’dan yapılan yazılı açıklamada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülmekte olan bir soruşturmayla ilgili olarak şirketin ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan hakkında bazı yayın organlarında ve internet sitelerinde yapılan haberlerde asılsız ve gerçek dışı iddiaların yer aldığı ifade edilerek “Şirketimiz hakkında yapılan bu haber içeriklerinde geçen sigara kaçakçılığı iddiası ile şirketimizin doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Bu soruşturma kapsamında incelenmekte olan konunun, European Tobacco’nun ihraç ettiği bir kısım sigara ürünlerinin bilgileri ve inisiyatifleri dışında yurt içine sokulması ile ilgili olduğu belirtilen açıklamada “Yapılan haberlerin aksine şirketimizin işletmelerinde ve resmi kayıtlarında yapılan incelemelerde herhangi bir usulsüzlüğe ve kaçak sigaraya rastlanmamıştır. Şirketimiz Türkiye’de kurulu bulunan 6 adet sigara üretici ve ihracatçısı firmadan biri olup bu firmaların ihraç ettiği ürünlerin bir kısmı yasadışı yollarla ülkemize getirilmekte ve bundan bizler de zarar görmekteyiz. Yasadışı yapılan bu faaliyetlerle mücadelede görevli olan ilgili devlet kurumlarıyla da çalışmalarımız ve desteğimiz devam etmektedir. Türkiye’den yasal yollarla ihraç edildikten sonra yasadışı olarak ülkeye sokulan farklı markalı sigaralar arasında en azı firmamıza ait ürünler olmasına rağmen, basında tek bizim firmamızın gündemde tutulması dikkat çekicidir” ifadelerine yer verildi.
Bazı basın organlarında European Tobacco Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan hakkında çıkan ve bu soruşturma kapsamında kendisi hakkında da “polis takibi” iddiasının da tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu kaydedilen açıklamada şöyle denildi:
“Kendisinin bu soruşturma ile ilgili hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Elli yılı aşkın bir süredir, ulusal ve uluslar arası alanda çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren, binlerce çalışanı olan, köklü ve tertemiz bir geçmişi olan şirketimizin yasal olmayan hiçbir faaliyeti olmamıştır. Bu soruşturmada da gerçeğin en kısa sürede ortaya çıkacağından ve yüce adaletin yerini bulacağından hiç şüphemiz yoktur.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,