Öne Çıkanlar Gıda makam aracı eğitim özel sektör teşvikleri trakya

Bu haber kez okundu.

Fındık fiyatı 12,5 lirayı buldu
Karadeniz Bölgesinde olduğu gibi, Samsun'un Çarşamba ilçesinde de bu yıl fındık üretiminin düşük olması nedeniyle fiyatı tarihinde ilk kez sezonunda 12,5 TL’yi gördü.

Don afeti nedeniyle Orta Karadeniz’de bu yıl fındık rekoltesinin düşük olması bekleniyordu. Yetkililer 2014 fındık hasadında Türkiye’nin tahmini fındık rekoltesinin 371 bin ton civarında olmasını bekliyor. Yüzde 50 randımanlı kabuklu fındığın piyasada kilosu 12.50 TL’yi buldu. Fındık bu hafta; Çarşamba Ticaret Borsası'nda brüt 12.50, net 12.20 TL'den, Ordu Ticaret Borsası'nda 12.50 TL, Giresun Ticaret Borsası'nda 12.77 TL, Trabzon Ticaret Borsası'nda da 11.55 TL'den işlem gördü.

Ziraat Odası Başkanları da, 2014 yılı için fındıktan iyi bir gelir elde edebilmeleri için üreticiye çağrıda bulunarak ürünlerini satışında acele etmemelerini ve fındıklarını asla emanete bırakmamalarını öneriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı