Öne Çıkanlar can erik hasadı kurban bayramı besi sığırı yetiştiriciliği üretim kefir

Bu haber kez okundu.

Fındık üreticilerine tarım sigortası uyarısı
Ünye Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde çalışan Ziraat Mühendisi Mustafa Çuhacı, fındık üreticilerini uyararak, 2015 fındık mahsulü için üreticilerin tarım sigortası yapmalarını istedi.

Ziraat Odası’nda yapılan toplantıda konuşan Mustafa Çuhacı, son tarihin 5 Mart olduğunu ifade ederek, “Arkadaşlar sigorta parasından korkarak sigorta yaptırmamazlık yapmayın. 2014 mahsulü biliyorsunuz sahil kesim hariç yandı gitti. Ama sigorta yaptıran üreticiler tanıyorum. Birisi 90 bin TL, birisi 80 küsur bin TL sigorta yaptırdığı için geçen sene hiç fındık alamamalarına rağmen sigortadan para aldılar. Dolayısı ile sigorta parası sizi korkutmasın. Sigorta parası hesaplamanın da online olarak yapılabiliyor. Burada esas baz alınan fındık olduğunda kaç TL’den, toplamda kaç para kazanırsın meselesinden yola çıkılıyor. Dolayısı ile sigorta yaptırdığınızda da onun belli bir oranı var, ona göre para ödüyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi