Öne Çıkanlar lavanta yetiştiricilliği ilaçlama uyarısı hatay tarım fuarı can erik

Bu haber kez okundu.

Fırat Havzasının
 Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli'nin bitkisel üretim ve turizm potansiyelini belirlemek amacıyla "Fırat'ın Gücüyle, Turizm" ve "Fırat'ın Gücüyle, Tarım" projeleri başlatıldı Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli illerinden oluşan TRB1 Bölgesinin bitkisel üretim ve turizm potansiyelini belirlemek amacıyla "Fırat'ın Gücüyle, Turizm" ve "Fırat'ın Gücüyle, Tarım" projelerinin çalışmalarına start verildi. Anadolu Doğa ve Kültür Koruma Kooperatifi (AnaDOKU) işbirliği ile yürütülecek projeler ile bölgenin her iki sektörde 2023 stratejisi ve eylem planı ortaya konacak. Bu amaçla ilk görüşmelerini Malatya'daki paydaşlarla başlatan proje ekibi, ileriki dönemde bölge il ve ilçelerinde saha çalışmaları yürütecek.

-"FIRAT'IN GÜCÜYLE, TARIM"-

TRB1 Bölgesi içinde kalan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli için tarım projesi kapsamında ayrı ayrı ve bölgesel olarak mevcut durum ortaya konulduktan sonra bölgenin kalkınmasına destek olacak potansiyeli yüksek ürünler belirlenecek. Belirlenen ürünlerin üretim, işleme, pazarlama, örgütlenme olanakları için stratejiler geliştirilecek. Düzenlenecek çalıştaylarla bölgedeki tüm paydaşların ve faydalanıcıların da katılımının sağlanacağı çalışma sonunda bölgenin uzun vadeli bitkisel üretim eylem planı ortaya koyulacak.

-"FIRAT'IN GÜCÜYLE, TURİZM"-

Turizm projesi için de çalışmalara başlayan proje ekibi, bölgenin turizm potansiyelini ortaya koyduktan sonra bölgesel sahiplenmenin ve katılımcılığın sağlanacağı bir platform oluşturacak. Bölgenin turizm değerleri ortaya çıkarılmasının ardından ulusal ve uluslararası eğilimleri bölgenin potansiyelleri ile karşılaştırarak değerlendirecek uzmanlar, yapılacak toplantı ve çalıştaylar aracılığıyla turizm alanındaki bölgesel stratejiyi ve uzun vadeli eylem planını oluşturacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,