Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Fıstık üreticileri, baklava fiyatlarının düşmesini istiyor
Gaziantepli fıstık üreticileri, fıstıkta fiyatının düşmesi için gösterilen çabanın, baklava fiyatları için de gösterilmesini istiyor. Antep fıstığı üreticisi İbrahim Özkan isimli bir vatandaş, "Fıstık fiyatlarının düşürülmesi için büyük bir çaba gösteriyorlar. Kilogramı 50-60 liradan satılan baklavanın fiyatı da 20 liraya düşecek mi? Biz de bunu yetkililere soruyoruz." dedi.

İlkbaharda yaşanan dolu ve fırtına, yaz ayında yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle erken hasada başlayan Gaziantep'in Araban ilçesindeki fıstık üreticileri, artık fıstıktan kendilerinin de kazanmak istediklerini dile getiriyor. Son zamanlarda Antep fıstığı fiyatı düşsün diye çaba gösterenlere seslenen üreticiler, baklava fiyatlarında da aynı hassasiyetin gösterilmesini istiyor. Gümüşpınar Köyü Muhtarı ve Antep fıstığı üreticisi İbrahim Özkan, "Geçen yıl elde ettiğim 6 ton fıstık içerisinde kuru kırmızı fıstığın bir kilogramını 9-10 ile 11 lira arasında değişen fiyatlarda sattım. Bu yıl da ilkbahar mevsiminde ilçede yaşanan dolu ve fırtına ve yaz mevsiminde de aşırı sıcaklar nedeniyle erken hasada başladığım aynı yüz dönümlük bahçelerimde yaklaşık 2 ton fıstık almayı tahmin ediyorum." diye konuştu.

Bölgede yaşanan dolu, fırtına ve aşırı sıcaklar gibi doğal afetlerden mağdur olduklarını söyleyen Özkan, "Antep fıstığı fiyatı düşsün diye yoğun çaba içerisinde olanlar, kilosu 50-60 liradan satılan baklavanın fiyatı da 20 liraya düşecek mi?" diye sorarak, yetkililerden çözüm istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,