Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

Frankfurt'ta Ehec Bakterisi Bulundu
 Almanya'da şimdiye kadar 38 kişinin ölümüne neden olan EHEC bakterisi salgınına karşı mücadele sürerken, Frankfurt kenti yakınlarından geçen bir derede öldürücü bakteri olduğu tespit edildi.

Frankfurt yakınlarındaki Erlenbach Deresi'nden alınan su örneğinde EHEC bakterisi tespit edildi. Yapılan araştırmada EHEC bakterilerin kaynağının yakınlarda bulunan bir arıtma tesisi olabileceği belirtildi. İçme suyu olarak kullanılmayan derede insanlara yönelik bir tehdit olmadığı, bölgede rahatsızlanan bulunmamasının da sevindirici olduğu belirtildi.

Erlenbach Deresi'nde tespit edilen EHEC bakterilerinin, insanlarda ölüme sebep olan türden olup olmadığına ilişkin araştırma başlatıldı. Bu araştırma sonucunun kısa sürede alınması bekleniyor. Alman yetkililer ülkenin kuzeyindeki Bienenbüttel bölgesindeki Gärtnerhof adlı biyolojik tarımla uğraşan çiftlikte üretilen filizlenmiş tohumlardan yayıldığını ve çiftliğin kapatıldığını bildirirken satın alınan veya evde üretilen filizlenmiş tohum tüketimini geçici olarak yasaklamıştı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,