Öne Çıkanlar kefir Gıda vairo badem çeşidi aa tarım

Bu haber kez okundu.

Fransa'dan Türkiye'ye Kırmızı Destek
Türkiye Süt Et Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), Fransız Büyükelçiliği ile birlikte "Türkiye Fransa Hayvancılık ve Et Sektörü" konulu bir seminer düzenledi Türkiye Süt Et Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği(SETBİR), Fransız Büyükelçiliği ile birlikte "Türkiye Fransa Hayvancılık ve Et Sektörü" konulu bir seminer düzenledi.

SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yörük, "Türkiye ve Fransa et sektörleri arasındaki işbirliğini geliştirmeyi ve birbirlerini daha yakından tanımalarını hedefliyoruz" dedi. Fransa Başkonsolosu Herve Magro, "Fransa olarak 2010 yılından bu yana 16 bin tonluk bir ihracatımız oldu. Bu, alıcıların ve Türk tüketicilerinin Fransız etini takdir ettiklerinin bir göstergesidir" dedi.

Türkiye'nin uluslararası alanda rekabet edebilirliğini artırmak amacıyla pek çok proje ve işbirliğine öncülük eden Türkiye Süt Et Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği(SETBİR), Fransız Büyükelçiliği ile birlikte "Türkiye Fransa Hayvancılık ve Et Sektörü" konulu bir seminer düzenledi. SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yörük, Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kavak, Fransa Başkonsolosu Herve Magro ve Fransız hayvancılık sektörünün öncü isimlerinin katılımı ile gerçekleşen seminerde iki ülke arasındaki et ticareti ile orta ve uzun vadede yapılacak işbirlikleri tartışıldı. Türkiye'nin kırmızı et açığının gittikçe arttığının vurgulandığı toplantıda, Fransa'nın bu açığı karşılama noktasında neler yapabileceği anlatıldı.

Seminerin açılışında bir konuşma yapan SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yörük, "Tarım ve hayvancılıkta istenilen noktaya gelmeden büyümeden ve refahtan söz etmek mümkün değildir" diye konuştu. Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakerelerinde en uzun fasıllardan birini bu sektörde yaşayacağını hatırlatan Yörük, Fransa'nın tecrübelerinden yararlanmanın önemine işaret etti. Yörük, "Türkiye ve Fransa et sektörleri arasındaki işbirliğini geliştirmeyi ve birbirlerini daha yakından tanımalarını hedefliyoruz" dedi.

-TÜRKİYE VE Fransa ARASINDAKİ TİCARET ARTIYOR-

Fransa Başkonsolosu Herve Magro ise konuşmasında, Fransa olarak 2010 yılında Türkiye'ye 16 bin ton et ihraç ettiklerini söyledi. İki ülke arasındaki et ticaretinin artışına dikkat çeken Magro, "Fransa olarak 2010 yılından bu yana 16 bin tonluk bir ihracatımız oldu. Bu, alıcıların ve Türk tüketicilerinin Fransız etini takdir ettiklerinin bir göstergesidir" dedi. Magro, seminerin iki ülke arasındaki ticarete büyük katkıları olacağını sözlerine ekledi.

Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kavak da, bakanlığın hayvancılık konusunda son yıllarda yaptığı çalışmaları ve AB'ye uyum konusundaki değişiklikleri katılımcılarla paylaştı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı