Öne Çıkanlar hayvancılık çiftçi tarım yetiştiricilik kursu meyve ağacı budama

Bu haber kez okundu.

FTG: Reklam bütçesini yüzde 100 arttıracağız...
 Gürsoy, yaptığı yazılı açıklamada, FTG'nin Çin Halk Cumhuriyeti'nde yürütmekte olduğu reklam ve tanıtım faaliyetlerinin meyvelerini vermeye başladığını belirtti.

FTG'nin hedef ülkeleri arasında yer alan Çin'e yönelik fındık ihracatında arzu edilen artışın kısa sürede elde edilemediğini ve bunun üzerine eleştiri almaya başladıklarını ifade eden Gürsoy, şöyle devam etti:

''Biz başarının zaman alacağı bilinci içerisinde hareket ediyoruz. Sabır ve azimle faaliyet yürüttüğümüz ülkelerden birisi olan Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki ihracat artışının bir önceki döneme göre yüzde 100'e ulaşmasını sağladık. İhracat dönemi başlangıcı olan Eylül 2010'dan bu yana geçen 9 aylık sürede bu ülkeye yapılan fındık ihracatı bin 400 ton iç fındık olarak gerçekleşti. Geçen yıl aynı dönemde yapılan ihracatın 730 ton olduğu dikkate alındığında, bu yıl yüzde 100'e varan oranda bir artış yaşanmış olması çok sevindirici bir gelişmedir.''

Gürsoy, Hong Kong'a yapılan fındık ihracatında da büyük artış yaşandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Hong Kong'a 9 aylık dönemde 450 ton iç fındık ihraç edildi. Bu ülkeye yapılan fındık ihracatı geçen dönem ise 14 tondu. Söz konusu 9 aylık dönemde Çin Halk Cumhuriyeti'ne yönelik fındık ihracatından elde edilen döviz girdisi de yüzde 100 artış gösterdi. Geçen dönemde 4 milyon 750 bin dolar elde edilmişken, bu dönemde döviz girdisi 9 milyon 445 bin dolara yükseldi. Çin'de elde edilen bu başarı üzerine cesaretlendik. Gelecek yıllarda en büyük fındık alıcısı olması beklenen Çin'de yapılacak faaliyetler için ayrılacak reklam bütçesini önümüzdeki dönemde yüzde 100 artıracağız.''Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı