Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur ayçiçeği ilaç zehirlenmesi chicago borsası

Bu haber kez okundu.

GGBS'ye kaydını yaptırmayan çiftçiye ceza gelecek
Antalya'nın Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi (GGBS)'ne kayıtlarını yaptırmayan işletmelere para cezası uygulanacağını açıkladı.

        Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, 17 Aralık 2011 tarihli ve 28145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, 'Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik' çerçevesinde, işletmelerin GGBS'ye kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini belirtti. Rüzgar, yönetmeliğe göre, ilçede faaliyet gösteren gıda üretim yerleri, toplu tüketim ve satış yerlerinin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak işletmelerinin GGBS'ye kaydedilmesini sağlamasının zorunlu olduğunu vurguladı. Rüzgar, bu işlemlerini yapmayan üretim yerlerinin 2 bin 375 lira, perakende satış yapan iş yerlerin de bin 187 lira para cezası ile cezalandırılacağını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı