29 Haziran 2017 Perşembe

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Görevlilerine Eğitim Semineri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanı Mahmut Yarar, tarım sektörünün başarıya aç ve bakir bir yapıda olduğuna işaret ederek, "Bu nedenle bakanlığımız teşkilat yasası ile yeniden yapılandırıldı" dedi.

26 Eylül 2011 Pazartesi 22:48
Bu haber 2227 kez okundu
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Görevlilerine Eğitim Semineri
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

MERSİN (AA)- Bakanlığın il müdür yardımcılarına yönelik hizmet içi eğitim semineri Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyon Müdürlüğü'nde başladı. Yarar, seminer öncesi yaptığı konuşmada, bakanlıktaki yeni yapılanmanın ardından tüm personelin yeniden eğitimden geçirildiğini söyledi.

Dünyanın değiştiğini, dünya ile birlikte bilimsel çalışmaların da değiştiğine dikkat çeken Yarar, "Dünyadaki ve ülkemizdeki hızlı değişime bizim bakanlığımız da ayak uydurmak zorunda. Yaptığımız iş ne olursa olsun mutlaka bilgiye ve yeniliğe ihtiyacımız var. Eğitimsiz hiç bir iş başarıya ulaşamaz" dedi.

"Bir iş yaparken geride kalmak için yürümenin yeterli olduğunu, daha ileriye gitmek içinse koşmak gerektiğini" vurgulayan Yarar, şunları kaydetti:

"Tarım sektörü başarıya aç ve bakir bir yapıda. Bu nedenle bakanlığımız teşkilat yasası ile yeniden yapılandırıldı. Bizler hepimiz yöneticiyiz yerelde olsun, genelde olsun, tarımsal konudaki tüm sorunları biz çözeceğiz. Biz yaptığımız işi en iyi ve dürüst bir şekilde yapacağız."

Yarar, 5 gün sürecek seminer süresince bakanlık personel genel müdürlüğü, rehberlik ve teftiş kurulu, hukuk müşavirliği, strateji geliştirme dairesi başkanlığı, destek hizmetleri dairesi başkanlığı, eğitim yayım ve yayımlar dairesi başkanlığı konularında eğitim verileceğini belirtti.

Seminerin açılışına, Bakanlığın Mersin İl Müdürü Kadir Çiftepala, Alata Araştırma İstasyonu Müdürü Şekip Keser, Müdür Yardımcısı Mustafa Mircan, 81 ilin müdür yardımcıları ve uzmanlar katıldı.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV