Öne Çıkanlar e-fidancim eğitim meyve ağacı budama Gıda aa

Bu haber kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Görevlilerine Eğitim Semineri
MERSİN (AA)- Bakanlığın il müdür yardımcılarına yönelik hizmet içi eğitim semineri Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyon Müdürlüğü'nde başladı. Yarar, seminer öncesi yaptığı konuşmada, bakanlıktaki yeni yapılanmanın ardından tüm personelin yeniden eğitimden geçirildiğini söyledi.

Dünyanın değiştiğini, dünya ile birlikte bilimsel çalışmaların da değiştiğine dikkat çeken Yarar, "Dünyadaki ve ülkemizdeki hızlı değişime bizim bakanlığımız da ayak uydurmak zorunda. Yaptığımız iş ne olursa olsun mutlaka bilgiye ve yeniliğe ihtiyacımız var. Eğitimsiz hiç bir iş başarıya ulaşamaz" dedi.

"Bir iş yaparken geride kalmak için yürümenin yeterli olduğunu, daha ileriye gitmek içinse koşmak gerektiğini" vurgulayan Yarar, şunları kaydetti:

"Tarım sektörü başarıya aç ve bakir bir yapıda. Bu nedenle bakanlığımız teşkilat yasası ile yeniden yapılandırıldı. Bizler hepimiz yöneticiyiz yerelde olsun, genelde olsun, tarımsal konudaki tüm sorunları biz çözeceğiz. Biz yaptığımız işi en iyi ve dürüst bir şekilde yapacağız."

Yarar, 5 gün sürecek seminer süresince bakanlık personel genel müdürlüğü, rehberlik ve teftiş kurulu, hukuk müşavirliği, strateji geliştirme dairesi başkanlığı, destek hizmetleri dairesi başkanlığı, eğitim yayım ve yayımlar dairesi başkanlığı konularında eğitim verileceğini belirtti.

Seminerin açılışına, Bakanlığın Mersin İl Müdürü Kadir Çiftepala, Alata Araştırma İstasyonu Müdürü Şekip Keser, Müdür Yardımcısı Mustafa Mircan, 81 ilin müdür yardımcıları ve uzmanlar katıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi