Öne Çıkanlar e-fidancim fakıbaba can erik hasadı antalya fuar anfaş fuar

Bu haber kez okundu.

Gıda ve Tarım Sektörleri Arasında Ticaret Köprüsü Kuracak
 Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)'nun, Ekonomi Bakanlığı himayesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ortaklığı ile tertip ettiği Türkiye - Dünya Ticaret Köprüsü programı 26–27 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak bir dizi toplantıyla devam ediyor.

Söz konusu toplantılar, bu sene belli sektörlere hitap ediyor. 2011 Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü etkinliğine gıda, tarım, hayvancılık, hızlı tüketim mamulleri ve ev aletleri sektörlerinden temsilciler katılıyor.

Organizasyonun ilk defa sektörleri içereceğine işaret eden TUSKON Başkanı Rızanur Meral, "85 ülkeden 750 yabancı girişimcinin katılacağı toplantılar dahilinde 25 bin iş görüşmesi yapılacağını öngörüyoruz. Bu sene belli sektörleri hedefledik, katılımcıları da bu minvalde belirledik. Program sadece gıda, tarım, hayvancılık, hızlı tüketim mamulleri ve ev aletleri sektörlerinden katılımcıları kapsıyor." dedi.

Ticaret Köprüsü etkinliklerine katılanlardan aldıkları geri dönüşlere bağlı olarak muhtelif sektörler için ayrı programlar tasarlamaya karar verdiklerini anlatan Meral, "Önceki senelerde elde edilen başarılar ve ulaşılan firma sayısının çokluğu, bizi yeni etkinliklere sevk etti. 2011'de küresel iş dünyasının karşısında ayrı bir anlayış ve yenilikçi bir yüzle çıkmak istedik." dedi.

2006'DAN BU YANA TİCARET KÖPRÜLERİ KURULUYOR

Ticaret Köprüsü toplantılarına 2006'da başlayan TUSKON, 2006–2009 döneminde üç kezTürkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü, iki kezTürkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü ve iki kez deTürkiye-Pasifik Dış Ticaret Köprüsü etkinliklerine imza attı. Sadece Afrika'ya yönelik programlarla 5 milyar dolarlık ticaret hacminin oluşmasına zemin hazırladı. Dış Ticaret Köprüsü halkalarınaTürkiye-Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Dış Ticaret Köprüsü'nü de ekleyen konfederasyon, Türk işadamlarından gelen taleplerin ardından başta Rusya ve Kazakistan olmak üzere ülke odaklı faaliyetler de yürüttü.

2009'a gelindiğinde dünyanın pek çok bölgesinden yoğun talep almaya başlayan TUSKON, ticaret köprüsü etkinlikleriniTürkiye-Dünya Ticaret Köprüsü adı altında bütün dünyayı içerecek şekilde genişletti. 2009 ve 2010'da tertip ettiği dünya ölçeğindeki programlardan sonra, bu sene mart ayında, ülke içi ve dışından 2 bin 147 firmanın katılımıyla Birleşmiş Milletler 4'üncü En Az Gelişmiş Ülkeler konferansı kapsamında bir ticaret fuarı organize etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi