Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Giresun'da fındık fiyatı yükseliyor
Giresun Ziraat Odası Başkanı Özer Akbaşlı, TMO'nun fındık satışına başlamasına rağmen, fındık fiyatının Giresun serbest piyasasında yeniden yükselme eğilimine geçtiğini söyledi.

    Akbaşlı, yaptığı açıklamada, TMO'nun 16 Ocak itibariyle 2008 ürünü fındık satışını yapmaya başladığını hatırlattı. Gerek satış kararının açıklanması döneminde, gerekse de satışın başlamasıyla 8 lira seviyelerini zorlayan fındık fiyatının Giresun serbest piyasasında 7 lira seviyesine indiğini aktaran Akbaşlı, "Ancak son günlerde fındık fiyatı yeniden çıkış ivmesi kazandı." dedi.

    TMO'nun satışa sunduğu 2088 ürünü fındıklara rağbetin çok az olduğunu dile getiren Akbaşlı, şöyle konuştu: "TMO'nun bu satış kararının altında yatan neden, yükselen hatta 8 lira seviyelerini zorlayan fındık fiyatının yeniden aşağılara çekilmesiydi. Bir nebze de bu hedefe satış kararının açıklanmasıyla ulaşıldı. Ama satılan fındık 4 yıllık olduğu için yeterli rağbet görmedi. Dört yıllık fındığı alıp ne yapsınlar? Fındığın değeri yok. Böyle fındığı ne yapsınlar? Bu fındık, maden değil ki."

    "Piyasalar panik havasını atlattı. Fiyat yeniden yükseliyor" diyen Akbaşlı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fındık fiyatları yeniden yükselme eğiliminde. Piyasalar artık o paniği atlattı. Yedi liraya kadar düşen findığın fiyatı 7,60 liraya kadar yükseldi. Daha da artacağına inanıyoruz." Akbaşlı, fındık üreticilerine de seslenerek, spekülasyonlara inanmamalarını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı