Öne Çıkanlar jakaranda fidanı chicago borsası çit mazı fidanı dikimi Gıda ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

Giyim ihracatçılarına ‘sigorta‘ uyarısı
Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin, Hollanda’nın önde gelen markalarından Mexx’in iflas etmesi ile Türkiye’den pek çok tedarikçi firmanın minimum 10 milyon Euro zarara uğradığını vurguladı ve “Dünyada devam eden bunalım nedeniyle üreticilerimize ‘mutlaka ihracat sigortası yaptırın, yoksa canınız çok fena yanar’ dedik. Ancak görünen o ki sözümüzü dinletemedik. Şu aşamada üretici ihracatçılarımızı bir defa daha uyarıyoruz: kâbus görmemek için mutlaka ihracat sigortası yaptırın, senelerin birikimini bir kalemde kaybetmeyin.” dedi.


Negrin, Avrupa’da devam eden bunalımın ve iflasların ihracatının yüzde 75’ini Euro ülkelerine yapan firmaların aleyhine olduğunu anlattı.

Negrin, konuyu Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile yarın yapacakları çalıştayda ele alacaklarını belirtti.

Cem Negrin yaptığı yazılı açıklamada Avrupa’da bin 500 elemanı bulunan Mexx’in iflas kararının ardından 25’i aşkın ihracatçının kendilerine başvurarak yardım talep ettiğini dile getirdi. Satış geliri 150 milyon civarında olan dünya markası giyim şirketinin yüzde 82 hissesi 2011’de Amerikalı yatırımcı The Gores Group tarafından 85 milyon dolara satın alınmıştı. Geri kalan hisseler ise Liz Claiborne’un elinde bulunuyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı