Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur chicago borsası ayçiçeği jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

GÜBRETAŞ’ta satış hedefi 1,6 milyon ton
Kimyevi gübre sektörünün önde gelen oyuncularından GÜBRETAŞ, sene sonunda 1,6 milyon ton satışa ulaşmayı hedefliyor. Kampanyaları ile çiftçilerden büyük ilgi gören şirketin, şu an itibari ile 2,3 milyar lira seviyesinde.


GÜBRETAŞ yönetimi, basın toplantısı ile şirketin ilkyarı performansını değerlendirdi. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, çiftçilerin her zaman yanlarında olacaklarını belirterek; “GÜBRETAŞ, Türk çiftçisinin yanında ayağına kadar hizmet götüren bir kuruluş olmaya devam edecektir.” dedi. 24 saat istenilen yere gübre ulaştırabilen bir kurum haline geldiklerini dile getiren Abdullah Kutlu, “Şirketimiz, Türkiye’deki gübre tüketiminin 4’te 3’lük bölümünü üretebilecek bir kapasiteye sahip fabrikalar zinciridir.” ifadesini kullandı. Kutlu ayrıca İran’da 35 milyon dolarlık daha yatırım yaptıklarını açıkladı.

Son 5 yılda borsada en hızlı büyüyen şirket olduklarının altını çizen GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı, “İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda 1986’dan beri işlem gören ilk kurumlardan biriyiz. 31,92’lik pay ile sektör lideriyiz.” diye konuştu. Abdullah Kutlu, firmanın 60’ıncı yılında üretim, satış, ciro, kâr ve pazar paylarında en yüksek rakamlara ulaşarak tarihinin en büyük rakamlarına ulaştığını söyledi.


Genel Müdür Osman Balta ise şirketin 2,3 milyar TL’lik büyüklüğe tarım camiası sayesinde ulaştığını belirtti. Balta, yılsonunda 1,6 milyon ton satış yapmayı hedeflediklerinin de altını çizdi.

Toplantıda ‘Eken de kazanıyor, biçen de’ kampanyası ile ilgili bilgi veren Balta, “Çiftçiler, 500 TL’lik alışverişlerinin faturalarını, bayiler ise 15 bin TL’lik alışverişlerinin faturalarını göndererek kampanyaya katılabilecek.” dedi. Osman Balta, kampanyada çekilişle çiftçilere traktör, kamyonet, cep telefonu, çamaşır makinası, dizüstü bilgisayar, televizyon ve yurtdışı seyahati gibi hediyeler vereceklerini aktardı.


Balta, ilk yarıda hayata geçirilen ‘Nar gibi’ adlı kampanyaya da 700 bin katılım olduğunu; burada 670 bin civarında ciro yaptıklarını bildirdi. Medya temsicilerinin ilgi ile izlediği basın toplantısında son olarak ‘Nar Gibi’ kampanyasının talihlilerine hediyeler verildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı