Öne Çıkanlar mikado kayısı makam aracı Gıda kapanış fiyatı hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Güneydoğu bakliyatçıları 1,4 milyar dolarlık ihracatla lider oldu
Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 2011 yılı Ocak-Ekim ayı dönemi içerisinde 1,4 milyar dolarlık ihracat yaparak, birlikler arasında ilk sıraya yerleşti.

Türkiye’de, hububat, bakliyat ve yağlı tohum ihracatında ilk sıraya Güneydoğu yerleşti. Ocak- ekim ayı dönemi içerisinde gerçekleştirdikleri ihracatla sektörde lider olduklarını açıklayan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Batallı, “Bu dönemde yaklaşık 1,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren birliğimiz, tüm birlikleri geride bırakarak birinci sırada yer almıştır. Birliğimizi İstanbul ve Akdeniz ihracatçı birlikleri takip etti. Bu dönemde en fazla ihraç ettiğimiz ürünlerin başında bitkisel yağlar, buğday unu, bisküvi-pasta, makarna ve kakaolu mamuller geldi. En çok ihracatı da Irak, Suudi Arabistan, Suriye ve Libya’ya gerçekleştirdik. Ülkemiz ve bölgemiz kalkınmasında anahtar rol oynayan ihracatımızdaki bu yükseliş ilerleyen dönemler için umut vericidir.” dedi.
    Dünya ekonomisinin içinde bulunduğu zor koşullar altında elde edilen bu başarının, bölgenin yarınlara daha güvenli bakmasını sağladığını kaydeden Batallı, “Özellikle emek-yoğun bir faaliyet alanı olan sektörümüz ihracatındaki başarılar bölge istihdamına da katkı sağlayarak gerçek anlamda bir kalkınmanın yolunu açmış olmaktadır. Bölgemizin sektörde ilk sırada yer almasında emeği geçen tüm ihracatçılarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı