Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Güneydoğu'da biten ilk arıtma tesisi faaliyete girdi
Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Yolbaşı beldesinde biyolojik atık su arıtma tesisi faaliyete girdi. Belediye Başkanı Siraç Çavğa, "Bu, Güneydoğu’da faaliyete giren ve hizmete hazır ilk artırma tesisidir." dedi.
Biyolojik artıma tesisinde incelemede bulunan Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya, basın mensuplarına açıklama yaptı. Akkaya, "Yolbaşı, Midyat’ın en fakir belediyesi ve en küçük beldesidir. En fazla işçi burada, yani en fazla gider burada. Bu imkânsızlıklara rağmen, bu ekonomik kısıtlılığa rağmen bu belediye başkanını becersinden dolayı takdir ediyorum.” diye konuştu.

“GÜNEYDOĞU’DA BİTEN İLK ARTIMA TESİSİDİR”
Yolbaşı Belediye Başkanı Siraç Çavğa, tesisin son teknolojik donanımlara uygun yapıldığını vurguladı. Başkan Çavğa, “Bu, Güneydoğu’da biten ve hizmete hazır ilk arıtma tesisidir. Beldemizde alt yapı, şebeke sorunu bitmiştir. Bundan sonra 5 bin nüfusu kaldırabilecek atık sular tekrar değerlendirilip tarım arazilerinde kullanılacak.” dedi. Çavğa, tesisin 6 yüz 29 bin liraya mal olduğunu sözlerine ekledi.
BİPA İnşaat tarafından yapımı üstlenen ve Yeditepe Artırma şirketi tarafından yaptırılan biyolojik su artırma tesisi, 3 bin metrekare alan üzerinde kuruldu. BİPA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bilgiç, "Tesis otomatik olarak devreye giriyor. En yüksek kalite ve en az işletme masrafıyla çalışacak şekilde tasarlanmış. Belde halkı tarafından kullanılan atık su sisteme geldikten sonra sistem otomatik olarak devreye giriyor.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,