Öne Çıkanlar aa tarım muğlada yağmur kapanış fiyatı fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Gürkan: Ülkedeki gelişmelerden tarım sektörü de nasibini aldı
Fatoş Gürkan, Karataş ilçesine bağlı Bahçe beldesinde incelemelerde bulundu. Burada halka hitap eden Gürkan, hükümetin tarım politikaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti iktidarları döneminde ülkenin her alanda önemli gelişmeler yaşadığını bildiren Gürkan, tarım sektörünün de bundan nasibini aldığını ifade etti. AK Parti Hükümeti öncesine göre şu an çiftçinin her alanda çok daha ileri bir noktada olduğunu anlatan Gürkan,“OECD verilerine göre ülkemiz tarımsal büyüklük sıralamasında 2002 yılında dünyada 11. iken şu an 7. sıradayız. Tarımsal büyüklükte bugün Avrupa birincisiyiz. Tarımsal kredi kullanan çiftçi sayısı 550 binden yüzde 100’lük artışla 1 milyon 100 bine yükselmiştir.” diye konuştu.

Hayvancılığa verilen tarımsal desteğin 83 milyon TL’den 1,7 milyara çıktığını hatırlatan Fatoş Gürkan, ülkede prim desteği verilen ürün sayısının 4’ten 17’ye ulaştığını dile getirdi. Doğal Afetlere karşı çiftçiyi korumak için ilk defa tarım sigortası uygulaması başlattıklarına işaret eden Gürkan, şöyle devam etti: “Sigorta poliçe bedelinin yüzde 50’sini hükümetimiz karşılamaktadır. Ülkemizin tarım potansiyeli artmakta çiftçilerimiz çok daha fazla desteklenmektedir. AK Parti bilinçli, programlı ve çiftçiyi destekleyen bir politika izlemiştir. Her zaman çiftçisinin yanında ülke ekonomisine katkısını arttırmasını istemiştir.”

Gürkan, daha sonra Karataş Kaymakamı Mustafa Kılıç’ı makamında ziyaret edip, ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Karataş Belediye Başkanı Fatih Balıkçı’nın vefat eden eniştesi Cumali Atmış için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına da katılan Gürkan, merhumun yakınlarına başsağlığı diledi.

Gürkan’a ziyaret ve inceleme gezisi sırasında AK Parti Karataş İlçe Başkanı Sinan Gül, Kadın Kolları Başkanı Latife Umuç ve Gençlik Kolları Başkanı Cemil Kekilli ile ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı