Öne Çıkanlar trakya e-fidancim eğitim tarım fakıbaba

Bu haber kez okundu.

HAK-İŞ'ten asgari ücret komisyonuna itiraz
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 2015 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere toplantılar yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonunun mevcut yapısını eleştirdi. İşçilerin bütünün temsil edilmediği komisyondan sağlıklı bir sonucun çıkmayacağını söyledi. Asgari ücretin, bir işçinin ailesi ile asgari şartlarda yaşayabileceği bir rakam olması gerektiğini belirten Arslan, böyle bir sonucun çıkması için bütün işçi konfederasyonlarının Asgari Ücret Tespit Komisyonunda temsil edilmesi ve bunların görüş birliği içinde olması gerektiğini kaydetti.

Halen net 891 lira olarak uygulanmakta olan asgari ücretin bu haliyle Türkiye gerçekleriyle bağdaşmadığını dile getiren HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

"Çalışanların tamamını temsil etmekten uzak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonundan sağlıklı bir sonuç çıkması mümkün değildir. Asgari Ücret Tespit Komisyonunun mevcut yapısı, söz konusu ücretle çalışan emekçiler için anlamlı bir sonucun çıkmasına engel teşkil etmektedir. Eksik temsille oluşturulan bir komisyondan objektif, bilimsel, TÜİK verilerine dayalı, gerçek yoksulluğu ve açlık sınırını belirleyen rakamların dikkate alındığı anlamlı bir sonuç bugüne kadar çıkmamıştır, eksik temsil devam ettiği müddetçe de çıkmayacaktır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi