Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh tohum desteklemesi ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Helal gıda sertifikası masaya yatırıldı
Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu önderliğinde yapılan 1. Ulusal Helal ve Sağlıklı Gıda Kongresi'nde, helal gıdaya talebin giderek arttığı konuşuldu.

    Kızılay’daki Vakıflar Genel Müdürlüğü Kongre Salonu'da yapılan toplantıda konuşan Prof. Dr. Mehmet Gürbilek, platform hakkında kısaca bilgi verdi. Helal gıda çalışmasına 4 Temmuz’da başladıklarını ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile koordineli çalıştıklarını söyleyen Gürbilek, platformun beş kişilik bir komisyonu olduğunu ve sertifika verirken bu komisyonun oy birliği kararının gerektiğini ifade etti. Gürbilek, bu komisyonda Diyanet'ten de üyenin olduğunu belirtti.

    Kongreye konuşmacı olarak katılan BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu ise Türkiye'nin böyle bir konuyu tartışıyor olmasının çok üzücü bir olay olduğunu söyledi. Bunun sebebini, üretimin azalmasına bağlayan Gündoğdu, "Üretim azalınca, dışardan gıda maddeleri almaya başlayınca halkımız ister istemez helal mi haram mı diye düşünüyor." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,