Öne Çıkanlar meyve ağacı budama izorya zeytinyağı makam aracı israil filistin tarım bakanını alıkoydu

Bu haber kez okundu.

Hisarcıklıoğlu: Çiftçi, Ürününü Fiyatların Düşük Olduğu Dönemde Satmak Zorunda Kalmayacak
ANKARA (ANKA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, üreticilerin ve tüketicilerin sofrasının lisanlı depoculuk sisteminin hayata geçirilmesiyle bereketleneceğini ifade ederek, “Çiftçi ürününü, fiyatların düşük olduğu hasat zamanında elden çıkarmak zorunda kalmayacak. Elde ettiği ürününü lisanslı depoya koyarak, uygun gördüğü bir dönemde ürününü satabilecek” dedi.
Lisanslı Depoculuk Şirketi’nin tanıtım töreni, Lisanslı Depoculuk Şirketi Polatlı tesislerinde gerçekleştirildi. Törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, tarım ürünleri üretimi ve ticaretinin her geçen gün daha önemli hale geldiğini ifade ederek, dün geçimlik bir iş olarak görülen tarım sektörünün giderek daha kazançlı ve talep gören bir iş alanı haline geldiğine dikkat çekti.

-BİR YIL İÇİNDE TÜKETİLECEK HUBUBATIN YÜZDE 90’I, YETERLİ DEPOLAR OLMADAN PİYASALARA ARZ EDİLİYOR-

Şu anda Türkiye’de bir yıl içinde tüketilecek hububatın yüzde 90’ının, yeterli depolar olmadan piyasalara arz edildiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Piyasada arz fazlası oluşunca, doğal olarak ürünün fiyatı düşüyor. Kim kaybediyor, üretici kaybediyor. Yeterli depo olmadığı için; düzenli olarak kaliteli ürün üretilmiyor. Kim kaybediyor, tüketici kaybediyor. Türkiye’nin topraklarını nakış nakış işleyerek; zenginliğimizi ortaya çıkaran çiftçimiz daha fazla para kazanmayı; insanlarımız sofrasında daha kaliteli ürünleri tüketmeyi hak ediyor” diye konuştu.
Üreticilerin ve tüketicilerin sofrasının lisanlı depoculuk sisteminin hayata geçirilmesiyle bereketleneceğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Çiftçi ürününü, fiyatların düşük olduğu hasat zamanında elden çıkarmak zorunda kalmayacak. Elde ettiği ürününü lisanslı depoya koyarak, uygun gördüğü bir dönemde ürününü satabilecek. Bu sayede, finansmana erişimi de kolaylaşacak Üretici, ürünü karşılığında aldığı ürün senedini teminat gösterebilecek, bu sayede de banka kredisine ulaşabilecek” dedi.(ANKA)
(BRŞ/ÖMR)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi