Öne Çıkanlar teknoloji Adilcevaz çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Hollanda, GAP'ta yatırım arayışını sürdürüyor.
 Dünyanın önde gelen gıda ithalatçısı Suudi Arabistan, kendi koyun ve keçisini yetiştirmek üzere GAP'ta yer arayışına girdiği yönündeki açıklamalardan sonra şimdi de Hollandalılar GAP'ta yatırım arayışına girdi.
Daha önce de çiçekçilik ve sera için girişimde bulunan Hollandalılar fizibilite çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse ve Tarım Müsteşarı Stefan Verbunt, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Vali Nuri Okutan'ı makamında ziyaret etti. Önce Belediye Başkanı Fakkıbaba'yı makamında ziyaret eten Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse ve Tarım Müsteşarı Stefan Verbunt, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldiklerini bildirdi.
Hayvancılık ve tarım gibi konularda bazı ortak projeler teklif etmek için Urfa’ya geldiklerini aktaran Hollanda Büyükelçisisi Jan Paul Dirkse, Fakıbaba ile bir süre görüşüp fikir alış verişinde bulundu.

Kentin tarihi ve turizmi ile Şanlıurfa’da yürütülen belediyecilik hizmetleri hakkında Büyükelçi Jan Paul Dirkse’yi bilgilendiren Fakıbaba ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şanlıurfa ziyareti boyunca kentimizin tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan Hollanda Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse’ye Başkan Fakıbaba mırra takımı hediye ederken Hollanda Büyükelçisi Jan Paul Dirkse ise Fakıbaba’ya bir vazo hediye etti. Büyükelçi daha sonra Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı makamında ziyaret etti.
Valilik şeref defterini imzalayan Hollanda Büyükelçisi Jan Paul Dirkse’ye, Vali Nuri Okutan valilik girişinde valilik projeleri hakkında bilgi verdi. Hollanda Büyük Elçisi Jan Paul Dirkse ile bir süre makamında görüşen Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Dirkse’ye çeşitli hediyeler verdi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı