Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

'Hububat ve bakliyat ürünlerimiz markalaşmak zorunda'
Türkiye Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Şahin Batallı, "Hububat ve bakliyat ürünlerimiz markalaşmak zorunda. Ürünlerin markalaşması ihracatın kolaylaşmasını sağlayacağı gibi ürünler hak ettiği fiyatlar üzerinden pazarlanabilecek." dedi.

Türkiye Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu, Şahin Batallı başkanlığında toplanarak sektörde yaşanılan sorunları masaya yatırdı. Toplantıda, son dönemlerde komşu ülkelerde yaşanan olaylar sonucu ihracatın olumsuz etkilenmemesi yönünde çalışmaların sürdürülmesi ve yeni hedef ülkelerin belirlenerek bu ülkelere yönelik tanıtım atağının artırılması yönünde kararlar alındı. Dünya pazarlarında markalaşmış ürünlerin tercih edildiğine dikkat çeken Başkan Şahin Batallı, "Sektörümüzde yer alan ürünlerimizi dünya markası haline gelmiş markalarla en iyi koşullarda pazarlayabiliriz. Markalaşmak bu anlamda önemli. Bugün ülkemize ve markalarımıza güven oranı yüksek. Türk ürünleri markalarıyla tercih ediliyor hale geldi." dedi.

Komşu ülkelerde yaşanılan olumsuzluklardan dolayı yeni pazar arayışı içerisine girdiklerini dile getiren Batallı, Afrika, Uzakdoğu ile ABD gibi pazarlara açılacaklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı