Öne Çıkanlar Gıda kapanış fiyatı makam aracı chicago borsası özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

İçinde sebze meyve yetiştirilip, yoğurt üretilen mağaza kapılarını açtı
İçinde sebzesinden meyvesine kadar her ürünün canlı olarak yetiştirilip satıldığı mağaza Bursa'da hizmete girdi. Perakende sektörünün öncü firmalarından Beğendik, 2013 yılında Ankara Çayyolu’nda hizmete soktuğu, Türkiye’deki perakendecilik sektöründe çığır açan mağaza konseptinin ikincisini Bursa, Nilüfer’de açtı.

Gıda perakendeciliğinde örnek olarak gösterilen ve ilk olan mağaza konseptinde, çikolata, makarna, mantı ve erişte tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Beğendik Nilüfer mağazasında bulunan mandırada, peynir ve yoğurt yine taze taze üretilerek satılıyor. Beğendik Nilüfer mağazasının en büyük özelliklerinden biri olarak da topraksız tarım alanı gösteriliyor. Tüketiciler mağaza içerisindeki topraksız tarım alanında, ürünleri dalından kopartarak satın alabiliyorlar. 10 milyon TL yatırımla hizmete açılan Beğendik Bursa Nilüfer mağazasında 220 kişi istihdam ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Real’in Türkiye operasyonlarını satın alan Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı Beğendik, "Hedefimizin 2020 yılında Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri haline gelmek, hatta ülke sınırlarını aşarak dünyada ilk 100 perakende zinciri içerisinde yer almak olduğunu bundan yıllar önce açıklamıştık. Bursa Nilüfer’deki mağazamız bu amacımıza hizmet eden önemli bir mağaza. Marmara Bölgesi’ndeki büyümemiz Bursa Nilüfer mağazamızın çevresinden başlayarak devam edecek." diye konuştu.

10 Milyon TL’lik yatırımla 220 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Beğendik, şu bilgileri verdi: "Mağazada sunulan ürünlerin yüzde 75’inin taze olmasının yanı sıra, ürünlerin mağaza içerisinde, herkesin görebileceği şekilde üretilmesi tüketicilere farklı bir deneyim sunuyor. Makarna, erişte, çikolata gibi ürünler tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Yine mağaza içerisinde bulunan mandırada da yoğurt, peynir ve tereyağı üretimi yapılıyor. Tüketiciler, mağaza içerisinde bulunan topraksız tarım alanından da, mevsimin meyve ve sebzelerini dalından kopararak satın alabiliyorlar. Gıda perakendeciliğinde örnek bir model olan Beğendik Bursa Nilüfer mağazasının her bir reyonunda, konusunda uzmanlaşmış, usta seviyesinde özel eğitimli personel görev alıyor. Mağazanın balık reyonu su ürünleri mühendisi, sebze ve meyve ürünleri reyonu ziraat mühendisinin denetiminde işletiliyor. Başka özelliği ise içerisinde bulunan bitki çeşitliliği. Mağaza içerisinde, muşmuladan zeytine, portakaldan limona, kahve ağacına kadar 300 çeşit bitki bulunuyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı