Öne Çıkanlar Adilcevaz teknoloji çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

İhraç Eden 5 Bin Doları Verecek
 
Dış Ticaret Müsteşarlığı ülke ayrımı yapılmaksızın som balıkları, hazırlanmış veya konserve edilmiş diğer balıklar, havyar ve havyar yerine kullanılan ürünler, yengeçler, karidesler, istakozlar, diğer kabuklu hayvanlar için ton başına 5 bin Dolar CIF Kıymet bedeli belirlendi.

Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ'leri 30 gün sonra yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'de yayımlandı. Gümrük tarife istatistik pozisyonu (G. T. İ. P.) ve tanımı belirtilen eşyaların ithalatında ileriye yönelik olarak ülke ayrımı yapılmaksızın yürütülecek olan gözetim uygulamasına ilişkin usul ve esasları içeren Tebliğ'e göre, ringa balıkları, Sardalya, sardinella ve palatika veya çaça balıklarında birim CIF (mal bedeli, sigorta ve navlun) Kıymet bedeli ton başına 3 bin Dolar olarak belirlendi. Ton balıkları, orkinoslar ve torikler (Sarda spp. ), Uskumru balıkları, Hamsilerde birim CIF Kıymet bedeli ton başına 4 bin Dolar olarak belirlendi. Som balıkları, Hazırlanmış veya konserve edilmiş diğer balıklar, Havyar ve havyar yerine kullanılan ürünler, Yengeçler, Karidesler, İstakozlar, Diğer kabuklu hayvanlar ve 1604. 19 ile 1605. 90 G. T. İ. P numaralı diğerlerinde birim CIF Kıymet bedeli ton başına 5 bin Dolar olarak belirlendi.

Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan diğer bir Tebliğ'ine göre, ülke ayrımı yapılmaksızın 8483. 50. 20. 00. 12 ve 8483. 50. 80. 00. 12 G. T. İ. P numaralı Kasnaklar için CIF Kıymet bedeli kilogram başına 12 Dolar olarak belirlendi.

-BELGELERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ 6 AY-

Her iki Tebliğ'e göre belirlenen eşyalar ancak Dış Ticaret Müsteşarlığı'nca düzenlenecek gözetim belgesi ile ithal edilecek. Gözetim belgesi gümrük beyannamesinin tescilinde ilgili gümrük idaresince aranacak. Gözetim belgesinin bir örneği gümrük beyannamesine eklenecek. Bir gümrük beyannamesi kapsamında ilgili gümrük tarife istatistik pozisyonundan brüt 50 kilogram veya daha az miktarda yapılacak olan ithalat, CIF kıymetine bakılmaksızın gözetim uygulamasından muaf olacak.

Gözetim belgesi taleplerine ilişkin başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için "Gözetim Belgesi Başvuru Formu"nun usulüne uygun bir şekilde doldurulması ve belirlenen belgelerle birlikte eksiksiz bir şekilde İthalat Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekecek. İthalat Genel Müdürlüğü, gerekli görmesi halinde, ek bilgi ve belgeler isteyebilecek. Yapılan beyanın gerçeğe aykırı olduğunun veya başvurularda sunulan bilgi ve belgelerde tutarsızlık bulunduğunun tespit edilmesi halinde gözetim belgesi düzenlenmeyecek. Gözetim belgelerinin geçerlilik süresi 6 ay olacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı