Öne Çıkanlar destekleme palmiye ağacı çiftçi fındık mehmet aydın

Bu haber kez okundu.

İhracat ve ithalatın birim değeri azaldı
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Nisan ayı Dış Ticaret Endeksleri verilerine göre; ihracat birim değer endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,4 azaldı. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, ‘gıda, içecek ve tütün’de yüzde 1,1, ‘ham maddelerde (yakıt hariç)’ yüzde 1,7 ve ‘imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayi’nde yüzde 0,1 azalırken, ‘yakıtlar’da yüzde 3,5 arttı.

İthalat birim değer endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,4 azaldı. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, ‘gıda, içecek ve tütün’de yüzde 3,3, ‘ham maddelerde (yakıt hariç)’ yüzde 3,2 ve ‘yakıtlar’da yüzde 2,7 azalırken, ‘imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayi’nde yüzde 0,8 arttı.

İHRACAT MİKTAR ENDEKSİ YÜZDE 8,2 ARTTI

İhracat miktar endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,2 arttı. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, ‘gıda, içecek ve tütün’de yüzde 11,3, ‘ham maddelerde (yakıt hariç)’ yüzde 10,2 ve ‘imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayi’nde yüzde 12,1 artarken, ‘yakıtlar’da yüzde 15,8 azaldı.

İTHALAT MİKTAR ENDEKSİ YÜZDE 8,2 AZALDI

İthalat miktar endeksi 2014 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,2 azaldı. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, ‘gıda, içecek ve tütün’de yüzde 4,1, ‘ham maddelerde (yakıt hariç)’ yüzde 1,3, ‘yakıtlar’da ve ‘imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayi’nde yüzde 0,1 artarken, ‘SITC’de başka yerde sınıflandırılmayan mallar’da yüzde 81,2 azaldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı