Öne Çıkanlar adana tarım fuarı tarım ağaç budaması kapanış fiyatı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

İhracatın Şampiyonu Yine Domates Oldu
Antalya 2011 yılında 139 ülkeye ihracat gerçekleştirdi. Bu ülkeler arasında, Yemen, Togo, Nijer, Benin, Kenya gibi ülkeler de bulunuyor. Rusya Federasyonu, Almanya, Bulgaristan, İtalya ve Ukrayna başı çekiyor.

Rusya’ya yapılan ihracat bu yıl miktar bazında yüzde 15 artış gösterirken, değer bazındaysa yüzde 23’lük artış yaşandı. Rusya’ya yapılan ihracat toplamda 171 milyon 779 bin 750 dolar oldu. Almanya’ya yapılan ihracatsa geçen yıla oranla yüzde 10’luk bir düşüş gösterdi. Bulgaristan ve İtalya ihracatları da miktar bazında bu yılı gerilemeyle kapattı.
Antalya’nın ihracat yaptığı ülkeler arasında 9’uncu sırada yer alan Fransa ise değer azında yüzde 50’lk artış gösterirken, Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, son yaşanan gelişmelerin Fransa ihracatını nasıl etkilememesi gerektiğini söyledi.

Bu yıl Antalya’dan ihraç edilen ürünler sıralamasındaysa domates ilk sıradaki yerini korudu. Domatesi sırasıyla biber, üzüm, kiraz, nar ve hıyar izledi.Haber Kaynağı: http://www.kanalvip.com.tr  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı