Öne Çıkanlar palmiye yetiştiriciliği ayçiçeği zararlıları ceviz bahçesi makam aracı lavanta

Bu haber kez okundu.

İhraçlık Kuru Üzümün Tonunun 2 Bin 300 Dolara Çıkması Bekleniyor
MANİSA (CHA) - Manisa'dan 2010 yılında 205 bin ton üzüm ihraç edildiğini kaydeden Özkasap, ton fiyatınınsa bin 800 ile bin 900 Dolar arasında olduğunu söyledi.

Borsa Başkanı Özkasap, Borsa Meclis Başkanı Ergün Türek ve yönetim kuruluyla birlikte, göreve yeni başlayan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Sadık Özkasap, Manisa'nın Türkiye'nin ekonomi merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Tarıma dayalı sanayisi ve organize sanayi bölgesiyle ekonomi alanında en ileri illerinden birisi olduğunu dile getirerek, altın gibi toprağında yetişen üzümlerin ihracatıyla ülke ekonomisine geçen yıl 474 milyon dolarlık girdi sağlandığını vurguladı. Özkasap, "Geçen sene 205 bin ton kuru üzüm ihraç ettik, toplam 50 bin ton civarında da iç piyasaya verildi. Geçen seneki rekoltemiz 267 bin ton oldu. " dedi.

Vali Daşöz de Manisa'nın çok önemli bir üretim merkezi olduğunu söyledi. Bu güzel gelişmeleri duymanın kendisini memnun ettiğini belirterek, hem tarım hem tarıma dayalı sanayi hem de genel sanayi anlamında Türkiye'nin önde gelen illerinden biri olduğunu ifade etti. Böyle bir şehirde ticaret borsası gibi kuruluşlara büyük görev düştüğünü ifade eden Daşöz, "Üretimin değerlendirilmesi, pazarla buluşması ve çiftçilerimizin örgütlü hareket etmesi noktasında büyük değer ifade ediyor. Değerlendiremediğiniz, satamadığınız bir şeyi üretmeye devam etmeniz de mümkün olmuyor. İşte bu noktada borsalarımız, gerçekten çok değerli hizmetler sunuyor. Sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca sosyal sorumluluk anlamında başta eğitim kurumları olmak üzere ilimizin her türlü ihtiyacına yapmış olduğunuz katkılardan ve desteklerden dolayı da şükranlarımı sunuyorum. " şeklinde konuştu.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,