Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi can erik lavanta lavanta yetiştiricilliği ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

İsviçre'deki Biyogaz Tesisinde, Draka Fiber Bağlantilari Tercih Edildi!
 Draka fiber bağlantıları, vitrin niteliğindeki bir yenilenebilir enerji projesi kapsamında, İsviçre'nin Zug bölgesindeki Huenenberg köyünün bölge halkına yüksek hızda geniş bant hizmetleri sunuyor ve enerji ihtiyaçlarının kayda değer bir kısmını karşılıyor. Bu köyde yer alan ve Avrupa'nın alanında en büyük tesislerinden biri olan biyogaz tesisi, enerji ihtiyacının %15'ini, tek başına karşılayabiliyor. Tesisin, biyogaz ile çalışan gaz türbini topluma (300 kW elektrik enerjisi ve 300 kW Termal enerji olmak üzere) yaklaşık 600 kW enerji sağlayacak.

Draka'nın, kablolama sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimi konusunda uzmanlaşmış İsviçreli ortağı olan Drahtex AG, çevre kontrolü ile Eve Kadar Fiberi (FTTH) de kapsayan bu fiber optik ağının ilk aşamasını tamamladı. Drahtex Yönetim Kurulu Başkanı Roland Kurmann projeyi "Fiber bağlantısının kilit bir rolünün olduğu ve tamamen kendi kendini finanse edebilen bir yenilenebilir enerji projesi" şeklinde tanımlıyor ve sözlerini, "Huenenberg'li vatandaşlar için gelecek odaklı enerji yaklaşımlarına yatırım yapmak konusunda, toplumdaki tüm paydaşları bir araya getiren, işbirliğine dayalı bir girişimdir" şeklinde tamamlıyor.

18,5 km alan üzerine kurulu ve 9.000 sakini olan Huenenberg tarım faaliyetlerine öncelik veriyor. Toplam 4,5 km uzunluğundaki biyogaz dağıtım şebekesi boyunca uzanan, yeraltı fiber optik altyapısının tesis edilmesi Draka JetNetXS üflemeli fiber teknolojisi ile sağlanmıştır. Fiber optik kabloların 5 km'yi aşan uzunluklarda tesis edilmesiyle ilgili tüm zorluklara rağmen, fiber optik ağı hızla ve başarıyla tesis edilebilmiş durumda.

Draka JetNetXS tekniğinin verimliliği sayesinde, tesisin üretimi arttıkça, fiber optik ağ da kolayca, toplumun enerji yönetim ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde genişletilebilme imkanına sahip.
Bu biyojen ısıtma tesisinin, birbirlerine fiber optik kablolarla bağlanmış olan tüm bileşenleri tam otomatik ve her biri çeşitli noktalardan uzaktan kumanda edilebiliyor. Tesis içerisindeki tüm süreçler, her an görüntülenip kontrol edilebiliyor.

Biyogaz tesisi, verimliliğinin arttırılması amacıyla, çiftçiler tarafından sağlanan doğal gübrenin yanında, bölgede serbestçe bulunabilen diğer doğal atık ürünleri ile çalışıyor. Dışkı, çim, çimen artıkları ve gerek restoranların gerekse bölge sakinlerinin sebze ve gıda artıkları gibi biyojenik sanayi atıkları bu amaçla kullanılabilen doğal atık ürünlerinden bazılarıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,