Öne Çıkanlar teknoloji çiftçi biber yarışması Gıda Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

İyi Tarımda Hasad Şenliği üreticiler tarafından beğenildi
Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesinde “Tarladan Sofraya İyi Tarım Hasad Şenliği” İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteği ile gerçekleşti. “Tarladan Sofraya İyi Tarım” projesine katkı veren Menderes Kaymakamlığı, Bornova Belediyesi, Seferihisar Belediyesi ve İzmir Özel Ege Lisesi şenliğe katıldı.

EÜ Ziraat Fakültesi üretim tesislerini gezen İzmir Özel Ege Lisesi öğrencileri ektikleri tohumların tarımsal ürüne dönüşmesine tanık oldu. Üreticilere “İyi tarım Uygulamaları” n da öncü olması amaçlanan Hasad Şenliğinde EÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Olgun ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya İlbi öğrencilerle eğlenceli zaman geçirdi. İyi Tarım Uygulamaları ile üretilen sağlıklı ürünlerin, üniversite içinde tüketiciyle buluşturularak tüketiciyi bilinçlendirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Akın Olgun böyle bir projeye imza atan Bornovalı ve Seferihisarlı üreticilere ve proje çalışanlarına çok teşekkür etti.

Hasad şenliği bütün ürünlerin stantlarda ücretsiz dağıtılmasıyla sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı