Öne Çıkanlar interfresh hatay tarım fuarı lavanta fındık fiyatları arttı hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Kabuklu fındık fiyatı soğuk havada talep artışı ile yükseldi
Sezon başında serbest piyasada 10 liradan alıcı bulan kabuklu fındığın kilogramı önce 13 liraya sonra 14 liraya kadar yükseldi. Son 2 aydır kabuklu fındığın kilogramı fiyatı 13,80 TL civarında seyrediyordu. Hafta başı yurdu etkileyen soğuk ve kar yağışlı havanın etkilediği fındığın fiyatı Çarşamba’da 1 lira artarak 14.30 TL oldu.

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı İsmail Güngör, fındık fiyatındaki artışı talep artışı ile soğuğa bağladı. Perşembe ve hafta sonu havanın sıfırın altında on dereceye kadar düşeceğinin öngörüldüğünü hatırlatan Güngör, "Bunun da gelecek seneki fındık verimine zararı olacağı düşünülüyor. Eğer böyle bir don zararı olursa, dolayısıyla gelecek seneki fındık üretimini de düşürecek. Bu sene itibariyle malum zaten elde fındık yok. Avrupa’dan da Türk piyasasındaki fındığa talep var. Bu sebeplere bağlı olarak tüccarın fındık alım talebi de arttı. Çünkü tüccar fındığı ihraç edecek. Bu gelişmeler fiyatı etkiledi. Bu fiyatın ne kadar daha artacağı hakkında spekülasyon yapamam." dedi.

YAŞANAN ARTIŞLA BİRLİKTE FINDIK BORSALARINDA FİYAT

Ordu Ticaret Borsası’nda yüzde 50 randıman kabuklu fındık fiyatı kilogram başına 14,00 TL
Giresun Ticaret Borsası’nda yüzde 50 randıman tombul kabuklu fındık fiyatı 14.15 TL
Çarşamba Ticaret Borsası haftanın son kapanış günü yüzde 50 randıman kabuklu fındık fiyatı kilogram başına 14,30 TL
Ünye Ticaret Borsası’nda yüzde 50 randıman kabuklu fındık fiyatı kilogram başına 14,10 TL
Fatsa Ticaret Borsası’nda yüzde 50 randıman kabuklu fındık fiyatı kilogram başına 13,80 TL
Terme Ticaret Borsası’nda yüzde 50 randıman kabuklu fındık fiyatı kilogram başına 13,90 TL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi