Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı besi sığırı yetiştiriciliği eğitim tarım

Bu haber kez okundu.

Kadınlar pazarı için başvuru sayısı 200’e yaklaştı
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Tarihi Kadınlar Pazarı alanında çevre ve zemin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Kadınlar pazarı için şu ana kadar yapılan başvuru sayısının 200'e yaklaştığı belirtildi.

    Alaplı Belediyesi’nin ilçe merkezindeki ilk kurulduğu alanda yeniden açmayı planladığı Tarihi Kadınlar Pazarı alanında zemin, çevre düzenleme ve üst yapı çalışmaları sürüyor. Pazardan yer tahsisi için başvuran kişi sayısı 200'e yaklaştı.

        Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Tarihi Alaplı Kadınlar Pazarı’nın sert ve yeşil alanlardan oluşan yumuşak zemin düzenleme çalışmalarının tamamlandığını, tezgah ve tente montajının da kısa bir süre içerisinde yapılacağını bildirdi.

        Talebe göre, her gün ayrı bir ürün dalında, pazarı haftanın 7 günü açmayı planladıklarını yineleyen Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Organik tarım ürünleri, yerli tarım ürünleri ve el işi ürünleri olmak üzere üç ayrı ürün dalında açmayı planladığımız Tarihi Kadınlar Pazarı’nda yer tahsisi için başvurular da devam ediyor. Şu ana kadar, çoğunluğu yerli tarım ürünleri dalında olmak üzere yaklaşık 200’e yakın başvuru yapıldı. Başvurular, pazar alanındaki çalışmalar tamamlanıncaya kadar devam edecek. Pazar açılmadan önce yapılan başvuruları değerlendireceğiz; haftanın kaç günü açılacağına karar vereceğiz. Talebe göre, belki farklı bir ürün dalında da pazar açılabilir." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı