Öne Çıkanlar Gıda jakaranda fidanı chicago borsası çit mazı fidanı dikimi ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

Kar ulaşımı aksattı, meyve ve sebze zamlandı
Kar yağışlarının ulaşımı aksatması meyve sebze fiyatlarını arttırdı. Bu durum satışları da etkiledi. Ankara’da etkili olan karın fiyatları arttırdığına işaret eden esnaf Nizamettin Koyuncu, “Toptancıya mal gelmediği için fiyatlar artıyor. Yollar tıkandığı için 20 araba gelmesi gerekirken 10 araba mal geliyor. O da komisyoncularda fırsattan istifade 3 lira ise 5 liraya satıyorlar.” dedi.

Tarihi Ulus Hali’nde faaliyet gösteren Koyuncu, “Ankara’ya mal girmediği müddetçe dün veya evvelki günden kalan malları adamlar değerlendiriyor. Yeşilliklerin önceden 50 kuruş,60 kuruştu. Kıvırcık 3 lira oldu. Tere ve Roka 1 lira oldu. Kış mevsimi yine de normaldir, şükürler olsun. “ diye konuştu. Koyuncu, daha sonrasında ise satılmak için getirilen malları gösterdi. Ulus haline meyve ve sebze almak için gelen Ahmet Bey, karın yağmasının fiyatları etkilediğini kaydederek “Ulaşım nedeniyle demek ki gelmiyor, fiyat yükseliyor.” şeklinde konuştu.

“MARKETLERE GÖRE YÜZDE 70 FARK OLUR”

Hal esnafından Erol Kurt ise marketlerde satılan meyve ve sebze fiyatlarına dikkat çekerek “Burası en ucuz semt burada marketlere göre yüzde 70 ucuz olur. Mallar abartılı fiyatla satılmaz, uygun fiyata satılır. Meyvelerin hepsi ucuz, etine, balığına göre uygun.” dedi..

Kurt konuşmasına şöyle devam etti:

“Mahallemde ise benim üç kilo 5 liraya sattığım meyve, orada 4 lira etiket konulmuş. Bizim mallar oradan daha kaliteli orası market olduğundan fiyatları yüksek gösteriyorlar. Buraya her türlü vatandaş geliyor.”

Pazarda alışveriş yapan Nazım Pilavcı’da marketlerde ve pazarlarda satılan meyve ve sebze fiyatlarında ciddi fark olduğunu vurgulayarak “Yüzde 100 fark var. Marketler birini ucuz gösteriyorsa birini iki misli gösteriyor. Neymiş, mal daha kaliteliymiş. Sen oraya arabayla gidiyorsun, arabanın yaktığını hiç mi hesaba sokmuyorsun? Şuraya gelip ayakta alıyorsun, ne güzel.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı