Öne Çıkanlar aa tarım ve orman bakanlığı Gıda ceviz bahçesi eğitim

Bu haber kez okundu.

Kayısı ehliyeti vurdu
Malataya’da Mart ayında görülen zirai don olayı sürücü kurslarında dosyaların takılı kalmasına neden oldu. Kayısı üretimine darbe vuran don olayının kursları güç durumda bıraktığından yakınan Emin Sürücü Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Kaffar “2014’te kayısıyı donun vurmasıyla senede 160 bin tonlar civarında olan kuru kayısı rekoltesinin bu sene 10 bin tonlar civarında olması Malatya ekonomisini doğrudan etkiledi. Sürücü kursları çok ciddi bir ekonomik sıkıntı içerisinde. Geçen senelerin bu aylarında elimizde dosya kalmazken bu sene sadece yüzde 10’luk bir dosya talebi oldu.” açıklamalarında bulundu.

Kaffar, 300’ü aşkın dosyanın kurslarda kaldığını vurguladı.

MALATYA’DA 20’Yİ AŞKIN SÜRÜCÜ KURSU BULUNUYOR

Malatya’da kurs sayısının 20’yi aşkın olduğunu anlatan Kaffar, şunları ifade etti:

“Sorunumuz sürücü kursu sektörünün genel bir sorunu. Malatya’da 20’yi aşkın sürücü kursu var. Bu dosyaların biran evvel alınmaması durumunda sürücü kursları sıkıntıya girecek hatta kurs sayısı 20’nin altına bile inebilecektir. Biz sürücü kursları olarak Malatya ekonomisine ciddi bir katkıda bulunuyoruz. Bine yakın Malatyalının istihdam edildiği sektör bu sene çok kötü darbe yedi gerekli yardımlarda bulunulmadığı takdirde kayıplarımız çok olacaktır. Sürücü kurslarının bunalımı diğer sektörleri de etkileyecektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı