Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım yetiştiricilik kursu hayvancılık fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Kayısının fiyatı % 100 arttı

Bu Senenin mart ayı sonunda yurt çapında gerçekleşen don olayının etkisinin çok büyük olduğunun aldığının altını önemle çizen Papağan Kuruyemiş İdare Kurulu Başkanı Kani Emekçi, “Bir evvelki sezonda gerçekleşen kuraklık da önceki yıldan beri stokların minimum seviyeye inmesini birlikteliğinde getirdi. Bakıldığında, meteorolojik olayların etkisiyle; önceki yıldan kalan stokların azalması ve bu sene da rekoltenin düşmesi dolayısıyla kuruyemiş hammadde fiyatlarında ciddi artışlar vuku buldu . Fiyat artışları, bazı ürünlerde yüzde 100’ün üzerinde gerçekleşti. Artışta kayısı ilk sırada, ikinci sırada ise fındık oldu” diye belirtti .

Geçen sene ise ay çekirdeğinde yüzde 100’ü aşan oranda hammadde fiyat artışı meydana geldiğini ifade eden Emekçi, “Son son kullanıcı nezdinde baktığımızda ürünlerde yüzde 20 ile yüzde 100 arasındaki oranlarda fiyat artışı gerçekleşti. Kayısı, fındık ve antep fıstığında yüzde 100’ü buldu. Kârlılıklar minimize oldu” diye belirtti .

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı