Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi ılısu barajı çiftçi yüksek planlama kurulu

Bu haber kez okundu.

Kayserili yüksek katlı bina sevmiyor
Kayseri’de ev almak isteyenlerin büyük çoğunluğu yüksek katlı binalarda oturmak istemiyor. Yapılan bir araştırma vatandaşların yüzde 60'ının, 6 ila 10 kat arasında binalarda oturmak istediğini ortaya koydu.

    Kayseri’de yapılan bir araştırma, vatandaşların büyük çoğunluğunun 6 ila 10 kat arasında binalarda oturmak istediğini ortaya koydu. Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYDODER) tarafından yapılan araştırmanın sonuçları açıklandı. 'Konut çevre ve kalite beklentileri' ismini taşıyan araştırmada 348 kişi ile görüşüldü. Deneklere konut sitelerinde beklenen en fazla kat sayısının ne olması gerektiği soruldu. Toplanan verilere göre vatandaşların yüzde 60’ı 6 ila 10 kat arasında binalarda oturmak istediği yönünde görüş bildirdi. Daha yüksek katta oturmak isteyenlerin oranı ise araştırmanın en düşük rakamı. Yüzde 3 kişi, 16 ila 20 kat arasında binada oturabileceğini ifade etti. Vatandaşların yüzde 18’i 2- ila 5 kat, yüzde 9’u 11 ila 15 katlı binalarda ikamet etmek istiyor. Oturacağı binanın kat sayısıyla ilgili “fark etmez” şıkkını tercih edenlerin oranı ise yüzde 10. Görüşülenlerin büyük çoğunluğu orta katlarda (yüzde 75), yüzde 18’i üst katlarda ve yüzde 7’lik düşük bir bölüm ise giriş katında ikamet etmek istiyor.

    Vatandaşların oturacakları evlerde olmasını istedikleri balkon tercihleri de farklılık gösteriyor. Görüşülenlerin tamamına yakını (yüzde 96) evlerinde balkon istiyor. Yüzde 4’lük bir bölüm 'balkon olmamalı' derken, 'olmalı' diyenlerin yüzde 81’i evinde çift balkon, yüzde 11’i tek balkon ve yüzde 8’i 'fark etmez' yönünde görüş açıkladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,