Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları fakıbaba üretim

Bu haber kez okundu.

Kılıçdaroğlu: Hayvanı bıraktık, saman ithal eder hale geldik
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçilikle geçinen Türkiye'de hayvancılık ve tarımın bittiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Artık havyan ithal etmeyi bıraktık, yurt dışından saman ithal eder hale geldik. Bizim ülkemizde genç mi çalışan mı yok? Tarla mı yok, ekecek alan mı yok?" diye sordu.

        Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Tokat'a gelen Kılıçdaroğlu, Erbaa ilçesini ziyaret etti. Değirmenli beldesinde partililer tarafından konvoy ile karşılanan Kılıçdaroğlu ilk olarak ilçenin MHP'li Belediye Başkanı Ahmet Yenihan'ı makamında ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün'ün de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Yenihan, Kılıçdaroğlu'na bebeğini emziren anne tanrıça heykeli hediye etti.

        Daha sonra Erbaa Cumhuriyet Meydanı'nda partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, konuşmasına, ''Diyeceksiniz ki seçim yok, referandum yok, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erbaa'da ne işi var?'' Ellerinden gelse Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anadolu'yu da gezmesini yasaklayacaklar. Çünkü şu anda demokrasi karşıtlarının karşısında Kuva-i Milliye ruhu var, bayrağa ve şehitlerimize sahip olanlar, tek bir güç var; o gücün adı Cumhuriyet Halk Partisi.'' sözleriyle başladı.

        Kılıçdaroğlu, kendisi Erbaalı olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da yanında olduğunu babasının ilçenin ilk belediye başkanlarından İhsan Kocaoğlu olduğunu söyledi.

        Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Kılıçdaroğlu, terör örgütü yöneticileriyle Oslo'da yapılan görüşmelere de değindi.

        "SİYASETE ATILIRKEN HALKA YALAN SÖYLEMEYECEĞİME SÖZ VERDİM"

        Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Ben siyasete atılırken halkıma bir söz verdim 'hiçbir yerde halkıma yalan söylemeyeceğim' diye. Doğruların arkasında her zaman duracağım. Gittiler görüşme yaptılar. 'PKK ile siz görüyorsunuz' dedik. 'Bunu söyleyen şerefsizdir' dediler. Çıktı mı ortaya. Erbaalılara soruyorum. Allah aşkına kim o şerefsiz? Benim söylediğim doğru çıktı mı? Çıktı. İnkâr ettiler mi? Ettiler. Vatandaşa yalan söylediler mi? Söylediler. Yalancıdan devlet adamı olmaz. Yalancıdan başbakan olmaz. Yalancıdan bir partinin genel başkanı olmaz. Halkına yalan söyleyen yarın halkını satarsa, sakın bunu da unutmayın, şaşırmayın. Onun için söylüyorum. Siyaset doğru adamların işi olmalı."

        Türkiye'nin Suriye politikasını ve Meclis'ten geçen tezkereyi de eleştiren Kılıçdaroğlu, "Suriye'ye neredeyse savaş açtık. Suriye ve Arap halkları ile bizim ne düşmanlığımız var. Hangi gerekçe ile Suriye'ye düşman olduk? Bir Allah'ın kulu çıkıp bunu bize anlatsın. Diyorlar ki 'Suriye'de demokrasi yok. Demokrasi olmadığı için biz Esad'ı düşman ilan ettik.' Arap halkları ile bizim alıp veremediğimiz bir şey yok. Suriye'de demokrasi yok, senin ülkende demokrasi var mı? Biz her ülkede barış, demokrasi ve özgürlük isteriz. Vatandaşın huzur içinde yaşamasını isteriz. Huzur, bize mi battı." diye konuştu.

        "MEMLEKETİN BİR NUMARALI RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE ZAMAN CUMHURBAŞKANI OLACAK"

        Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı tartışmalarıyla ilgili de görüşlerini belirten Kılıçdaroğlu, "Varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan ne zaman cumhurbaşkanı olacak. Bu, memleketin bir numaralı derdi sanki. Bu yeri ve zaman gelir vatandaşın oyuna başvururuz, vatandaşın oyu başımızın üstünde. Demokrasi bu zaten." ifadelerini kullandı.

        Kapatılması planlanan beldelerle ilgili kararın halkın onayına sunulması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Belde belediye başkanlıklarını kapatıyorlar. Beldelerin belediye başkanlıklarını niye hangi gerekçeyle kapatırsınız? Yüz yıllık belediyeler var bunların içinde. Kapatıyorsa halkın oyuna başvurulsun. Beldelerde referandum yapılsın." diye konuştu.

        Kılıçdaroğlu, kendisini dinleyen partililer arasında bir vatandaşın açtığı '2B arazilerinde mağdur olduk, dedemizin tarlasını sahip çıktılar' yazılı pankartı işaret ederek, "Bunların hangi işi doğru ki?" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, talebi not aldığını ve gündeme getireceğini dile getirdi.

        Partililerden yoğun ilgi gören Kılıçdaroğlu, yaşlı bir kadının elini öperek dua istedi. Parti otobüsü üzerinden vatandaşları selamlayan ve karanfil atan Kılıçdaroğlu, daha sonra ilçeden ayrıldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı