Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur ilaç zehirlenmesi Gıda

Bu haber kez okundu.

KOSGEB, girişimciye 100 bin lira destek veriyor
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Malatya Hizmet Merkezi Müdürü Murat Seki, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 30 bin lirası hibe, 100 liralık destek verildiğini söyledi.

Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) Hizmet Komitesi üyelerine kurumun desteklerini anlattı.
MAKİAD tarafından düzenlenen toplantıya katılan Seki, iş adamlarına KOSGEB'in destekleri hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin, özellikle makro ekonomik dengeler konusunda tüm dünyanın takdirini toplayan bir performans gösterdiğini belirten Seki, bu gelişmenin en önemli aktörlerinden birinin KOBİ'ler olduğunu ifade etti. KOBİ'lerin sayısının artmasının rekabet gücünü, ihracatı, istihdam kapasitesini de artırdığını kaydeden Seki, yeni işletmelerin kurulmasının önemli olduğunu belirterek, bu nedenle kurum olarak KOBİ'lere desteklerine devam ettiklerini aktardı. Seki, ''KOBİ'ler yeter ki ekonomik refahı artıracak, sosyal sorunlara çözüm üretecek projelerle gelsin. Biz proje istiyoruz. Ne yapacağını bilen KOBİ istiyoruz. Bu KOBİ'lerimizi destekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

2009 yılından bu yana özellikle tarım, ticaret ve hizmet sektörleri olmak üzere 3.5 milyon kişiye hizmet veren bir kurum haline geldiklerini kaydeden Seki, "2009 yılında hizmet sektöründen ticari sektöre geçerken Bakanlar Kurulu kararı ile birkaç sektörü dışarıda bıraktık. KOSGEB olarak küçük ve orta ölçekli işletmelere sadece değil kendi işini kuran girişimcilere de destek vermeye başladık. Artık kendi işini kuran girişimciye 100 bin lira destek veriliyor. Bunun 30 bin lirasını hibe ve 70 bin lirası ise kredi olmak üzere veriyoruz." diye konuştu.

Murat Seki, girişimcilerin hiçbir proje hazırlamadan sadece internet aracılığıyla kurumlarına başvuru yapabileceklerini, temel, günlük ve acil ihtiyaç için kurulan bir destek programı olduğunu kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı