Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi e-fidancim ayçiçeği alımı lavanta lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

KOSGEB'den Midyatlı iş adamlarına seminer
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mardin İl Müdürlüğü tarafından Midyatlı girişimcilere seminer verildi.
    Midyat Sanayici İşadamları Derneği (MİSADER) tarafından organize edilen seminer, Özel Nezih Erdem İlköğretim Okulu toplantı salonunda yapıldı. Seminerde, girişimci iş adamları KOSGEB Mardin Merkez Hizmet Müdürü Serdar Altan’dan bilgi aldı.
    Seminere, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, MİSADER Başkanı Yusuf Yenigün, Midyat ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MİKAD) Başkanı Mesut Sancar, iş adamları ve esnaflar katıldı.
    KOSGEB Mardin Merkez Hizmet Müdürü Serdar Altan; KOSGEB’in hedef kitlesinin 400 binden 3.4 milyon KOBİ’ye ulaştığını belirterek, “Midyatlı iş adamalarının ve esnafımızın destek alabilmesi için KOSGEB’in veri tabanına kayıtlı olması gerekir.” dedi.
    Destek almak isteyen kadın ve özürlü girişimciler için yüzde 70 oranında destek uygulandığını belirten Altan, “Mardin, 4. Bölgede yer aldığından diğer bölgelere nispeten desteği yüzde 50’den yüzde 60’a çıkmaktadır. Kurumumuz, il bazında yararlı olabilecek, ilin kalkınmasına fayda verebilecek eğitimler vermektedir. Bu eğitimler bittikten sonra girişimciler bize müracaat ederek desteklerini alabilirler.” diye konuştu.
    KOSGEB Müdürü Serdar Altan’a teşekkür eden MİSADER Başkanı Yusuf Yenigün, “Hafta sonu olmasına rağmen bizim bu davetimizi kırmayıp seminer veren KOSGEB İl Müdürüne teşekkür ederim. Müdürümüzün, bu ayrıntılı bilgilendirmesi sonucu üyelerimiz, esnaf ve iş adamları çok yararlandılar. Bundan böyle bu tür faaliyetlere sık sık devam edeceğiz. Amacımız, bölgenin kalkınmasında iş adamlarımıza yardımcı olmaktır.” dedi.
    Yaklaşık 2 saat devam eden seminer, soru ve cevap şeklinde son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,