Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda makam aracı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Köyüne 15 yıldır elektrik çektiremedi
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Kıraç mezrasında oturan Ahmet Tuna, 15 yıldır köyüne elektrik çektiremiyor. 62 yaşında ve 9 çocuk babası Tuna, mezrasında oturan 12 ailenin bu tarihe kadar elektriksiz kalmasının utanç verici olduğunu söyledi.

    Ahmet Tuna, 3 kilometre mesafede bulunan Kadıköy Muhtarlığı'ndan kendi imkânlarıyla tahta direkler aracılığı ile çektirdikleri 2 kablo ile gelen elektriğin, ne bir lambayı ne de bir makineyi çalıştırmadığını ifade etti. Beş bin lirayı ödeyerek aldığı trafonun da sular içerisinde çürümeye terk edildiğini kaydeden Tuna, sorunun çözüme kavuşmasını istiyor.

    Başbakanlık'tan valiliğe kadar bir çok makama dilekçe vererek, köylerinin elektrik sıkıntılarını anlattığını belirten Tuna, verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini söyledi. Tuna, “Köyümüzde 100’ün üzerinde insan yaşıyor. Bu çağda elektriğimizin olmamasını utanç verici olarak görüyorum. Elektrik ile çalışan hiç bir makineyi çalıştıramıyoruz. Yaz aylarında komşu köylerde buz getirip su içebiliyoruz. Ben 15 yıldır dilekçe vermediğim makam kalmadı. Adımı ve telefon numaramı alıyorlar, ancak bir sonuç çıkmıyor. Viranşehir’e 20 kilometre mesafede bulunan köyümüzün yapılan 16 kilometrelik asfaltı da tamamlanmış değil. Umarım yetkililer bu defa sesimize kulak verip bu sıkıntılarımızı gidereceklerdir.” diye konuştu.

    Köyde ikamet eden Ömer Bozkurt da kendi imkânları ile aldıkları trafo ve demir direklerin 6 ayı aşkın bir zamandır çürümeye terk edildiğini ve yetkililerin kendilerine yardımcı olmadığını dile getirdi. Fatma Tuna ise suyu eşeklerin sırtında taşımak zorunda kaldıklarını belirterek, evde çamaşır makinesi, buzdolabı ve fırın gibi hiçbir elektrikli malzemeyi kullanamadıklarını ifade etti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı