Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Küçük esnaf destek bekliyor
Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur, şehirde hizmet veren küçük esnafa, belediyeler ve vatandaşların destek olmasını istedi.

Adana’da yaşayan sağduyulu her vatandaşın, öncelikle küçük esnaf ve sanatkârlardan alışveriş yaparak, kasap, balıkçı, tavuk eti satan küçük esnafın ayakta kalmasına destek olmasını isteyen Başkan Saruhan Yağmur, büyük marketlerde gereğinden fazla alışveriş yaparak, çocuklarını mutlu etmeye çalışan birçok aile fertlerinin, faize düşen kredi kartı borçları yüzünden bunalıma girip, aile facialarına yol açtığına da dikkat çekti.

Başkan Yağmur, “Büyük market kültürü, aile büyüklerinden, çocuklara da sirayet ediyor. Sonra bunalımlı bir toplum oluşuyor. Evini, yuvasını dağıtıp, intihara gidenlerin sayısı hızla artıyor. Analar ağlıyor, aileler dağılıyor. Oysa mahallenizin kasabı, tavukcunuz ve balıkçınızdan alışveriş yaptığınız zaman ihtiyacınız olan ürün kadar alışverişinizi tamamlarsınız. Şayet paranız yetmediyse veresiye defterine yazdırır faizsiz olarak ödersiniz. Hangisi gerçek kültür sizce. Tabii ki sizlerle cenazede, düğünde bir olan, çocuğunuzun okul dönüşü için anahtarınızı teslim ettiğiniz Ahilik Kültürünün son kalesi olan esnafımızdan alışveriş yapmak daha doğrudur." dedi.BELEDİYE KÜÇÜK ESNAFI DA GÖZETMELİ

Esnafların da oylarıyla işbaşına gelen Belediyelerin, küçük esnaf ve sanatkârları koruması gerekirken, büyük marketleri korumaya alırcasına kolaylıklar sağlamasını da kabullenmelerinin mümkün olmadığını belirten Yağmur şöyle konuştu: "Bizler on metrekarelik yerlerde hayatımızı sürdürmeye çalışırken, belediyeler büyük marketlerin önündeki kaldırımların otopark olarak kullanılmasına izin veriyor. Bunlar ne kadar doğru?. Belli bir araç sayısına makul olan yerlere izin vermek bir yana trafik karmaşasının yaşanmasına izin vermesini anlayabilmiş değiliz. Aileleri ile yaklaşık 10 bin kişinin geçim kaynağı olan, çocuk okutan, vergisini bu memlekete veren Adanalının oyunu kullanan esnafımızın korunmaması ne kadar üzücüdür. Her geçen gün kepenk kapatan esnaf sayımızın artması belediye başkanlarını düşündürmüyor mu?. Biz buradan Adana halkına sesleniyoruz; Mahallenizin esnafına sahip çıkın. Işıldayan ışıklarınızı söndürmeyin. Ahilik kültürümüzün son kalesi olan tavukçu kasap ve balıkçı gibi küçük esnaflarımızı yaşatalım.”

Yağmur, Adana’da halen kasap esnafının ihtiyacını karşılayacak modern bir et kombinasının bulunmamasını da üzüntüyle karşıladıklarını belirtirken, şehre yakışır Balıkçılar ve Kasaplar Çarşısı yapılması için de sorumlu belediyeleri göreve çağırdı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı