Öne Çıkanlar meyve ağacı budama jakaranda fidanı teknoloji kefir çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Kurtulmuş Kırgız-Türk Ticaret ve Ekonomik İşbirliği Konseyi toplantısına katıldı
Resmi temaslarda bulunmak üzere Kırgızistan’da bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, başkent Bişkek’te düzenlenen Kırgız-Türk Ticaret ve Ekonomik İşbirliği Konseyinin 8. oturumuna katıldı. Kırgızistan tarafından oturuma Kırgızistan Başbakan Yardımcısı Tayırbek Sarpashev iştirak etti.
Toplantıda, iki ülke arasındaki sanayi, tarım, ulaşım, eğitim, turizm ve sağlık alanlarındaki işbirliğinin geliştirilmesi tartışıldı. Oturumda konuşan, Sarpashev, Türkiye’nin Kırgızistan için en önemli stratejik, ticari ve yatırım ortaklarından biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, Sarpashev, Türkiyeli yatırımcıları Kırgızistan’a daha aktif yatırımlarda bulunmalarında çağrıda bulundu.
Toplantı sonunda iki ülke Başbakan yardımcıları hazırlanan işbirliği protokolünü imzaladı. Protokolde Türk şirketlerinin petrol ve enerji alanlarında Kırgızistan ile işbirliği yapmasını öngören maddeler de yer aldı. Kırgız-Türk Ticaret ve Ekonomik İşbirliği Konseyi'nin bir sonraki toplantısının Ankara'da düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı