Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda makam aracı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Kütahya'da İçme Suyuna Siyanür Karıştığı İddiası
 Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Aliköy beldesi ile bu beldeye bağlı Dulkadir Mahallesi'ndeki süt sığırcılığı işletmelerinden 16 Haziran'da üç adet çiğ süt numunesi alındığı belirtildi.

Numunelerin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı laboratuvarda kurşun, kadmiyum, arsenik, cıva gibi ağır metaller bakımından analiz edildiği duyurulan açıklamada, "Dulkadir Mahallesi ve Aliköy beldesinde üretilen çiğ sütün içerisinde insan sağlığı açısından zararlı herhangi bir ağır metal ve arsenik bulgusuna rastlanmamıştır. Bölgeden alınan diğer tarımsal örnekler de Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı farklı laboratuvarlarda incelenip devamlı gözlem altında tutulmaktadır" denildi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 20 Haziran'da Tavşanlı ilçesini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Eti Gümüş A. Ş'ye ait siyanürlü atık su bulunan barajdaki çökme sonrası yayılan söylentilerin çiftçilere zarar verdiğini ifade ederek, bazı şirketlerin, Dulkadir ve Aliköy'ün de yer aldığı Gümüş tesisi çevresindeki yerleşim birimlerinde üreticilerin sütlerini almadığını iddia etmiş, sütler tahlil edilmeden bunun yapılmasının doğru olmadığını söylemişti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı