Öne Çıkanlar aa Gıda mikado kayısı muğlada yağmur jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Kuzu ve oğlak eti panayırda tanıtılacak
İzmir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan "Kuzu ve Oğlak Eti Tanıtım" projesinin lansmanı, 20-21 Eylül 2014 tarihlerinde düzenlenecek İzmir Koyun-Keçi Panayırı'nda yapılacak. Küçükbaş hayvan üretimi ve et tüketimini arttırma hedefiyle yürütülen proje, "Anadolu İnsanının Doğasındaki Lezzet" teması ile kuzu ve oğlak eti konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Panayırda ve daha sonra ulusal bazda düzenlenmesi planlanan tanıtım kampanyaları ile küçükbaş hayvan etini hakettiği fiyat ve tüketim seviyesine ulaştırmak istediklerini belirten İzmir İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insan beslenmesinde protein ihtiyacının sağlıklı bir şekilde karşılanması için küçükbaş hayvancılığın ön plana çıkması gerektiğini söyledi. Medya üzerinden yapılacak enformasyonun, Anadolu coğrafyasında kuzu ve oğlak etinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatacağını ifade eden Türer, “Panayırın uluslararası boyutundan da olabildiğince faydalanmak istiyoruz. Seferihisar, Cittaslow’un (Uluslararası Sakin Şehirler Birliği) ülkemizdeki ilk üyesidir. Ülkemizde temsilcilikleri bulunan tüm ülkelere, yapacak olduğumuz etkinlikle ilgili davet yapıldı. Özellikle koyun, keçi et ve süt ürünleri ihracatı konusunda yapılacak işbirlikleriyle ilgili girişimler ve seminerler düzenleyerek ülke temsilcilerini bilgilendireceğiz. İşin ticari boyutunun yanısıra bu organizasyon, toplumumuzun misafirperverliği ve kültür zenginliğimizin onlara aktarılmasında köprü görevi görecektir.’’ şeklinde konuştu.

Anadolu coğrafyasının vazgeçilmezi küçükbaş hayvan varlığı ile küçükbaş hayvan ürünlerini geniş kitlelere tanıtan panayır, bu sene yüzyıllardır Anadolu insanının beslenmesinin temel direğini oluşturan kuzu ve oğlak etinin lezzet ve sağlığını ön plana alacak. Etkinlik, kuzu kaburga ve oğlak dolması gibi ülkenin dört bir tarafından gelecek tarifler, her bölgenin kendine has lezzetini başta İzmir halkı olmak üzere yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Organizasyonla koyun ve keçiden elde edilen ürünlerin panayırda tanıtımı ve bu ürünlerin ihracat kabiliyetlerinin arttırılması hedefleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı