Öne Çıkanlar interfresh hünnap meyvesi şiddetli yağış aa lavanta

Bu haber kez okundu.

Mali müşavirlik sınavı için son gün 31 Aralık
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Stajı Giriş Sınavı’na başvurular için son tarihin 31 Aralık 2014 olduğunu söyledi. Sönmez, mali müşavir olmak isteyenlerin bu tarihe kadar başvuru yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, mali müşavirlik mesleği süreçlerinden biri olan SMMM Staja Başlama Sınavı için son başvuru tarihinin yaklaştığını hatırlatarak, konu ile ilgili açıklama yaptı. Bu dönemki sınav başvurusunun 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapılması gerektiğini hatırlatan BSMMMO Başkanı Sönmez, şunları kaydetti: "Mali müşavir stajını başlatmak isteyen bir adayın, Staja Giriş Sınavı’ndan 60 puan alması gerekmektedir. Staja Giriş Sınavı’nda Temel Eğitim ve Staj Merkezi’ne (TESMER) nakit yatırılması gereken sınav ve dosya harçlarını adaylar, kredi kartına 3 taksit şeklinde yatırabilirler."

Öte yandan; üniversitelerin, ‘İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı dört yıllık bölümleri ile denkliği YÖK tarafından verilmiş bilim dallarından mezun olanların girebileceği ‘SMMM Stajına Giriş Sınavı’na başvurular; Nisan, Ağustos ve Aralık ayları olmak üzere, yılda üç dönem yapılıyor. BSMMMO Başkanı Sönmez, "Staj süresi üç yıldır. Stajın ardından ise SMMM Yeterlilik Sınavı gerçekleşmekte ve bu sınavda da başarılı olunması halinde, SMMM ruhsatı almaya hak kazanılmaktadır." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi